Szczegółowe informacjeKulturoznawstwo II stopnia:
- wiedza o kulturze
- gender studies
- media relations
W okresie swego istnienia Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa zgromadziła znaczące doświadczenia naukowo-dydaktyczne i organizacyjne, predysponujące do rozpoczęcia kształcenia na poziomie magisterskim.
Decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydana 19 czerwca 2007 r., nadająca Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich (II stopnia) na kierunku "Kulturoznawstwo" jest kolejnym ważnym elementem w rozwoju szkoły w znaczącym stopniu poszerzającym ofertę edukacyjną. Uczelnia ma uzasadnione ambicje, aby przygotowywać magistrów kulturoznawstwa, którzy będą potrafili w twórczy sposób wyjść naprzeciw wyzwaniom współczesnego życia kulturalnego i rozwoju cywilizacyjnego, umiejąc wnikliwie obserwować, analizować i interpretować proces szybkich przemian cywilizacyjnych, radykalnie zmieniających krajobraz kulturowy. Program studiów kulturoznawczych WWSH ma na celu wykształcenie wysokiej klasy specjalistów w zakresie organizowania i promowania kultury oraz kształtowania stosunków międzykulturowych.
Wykaz kierunków humanistycznych i społecznych uprawniających do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku Kulturoznawstwo:
1. Archeologia
2. Bibliotekoznawstwo i informacja naukowo-techniczna
3. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
4. Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
5. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
6. Etnologia
7. Filologia polska
8. Filozofia
9. Historia
10. Historia sztuki
11. Kulturoznawstwo
12. Ochrona dóbr kultury
13. Pedagogika
14. Socjologia
15. Teologia
16. Wiedza o teatrze