Studia II Stopnia-Finanse Publiczne i Audyt

Więcej informacji

Studia II Stopnia-Finanse Publiczne i Audyt

  • Cele Przygotowanie studenta do wykonywania zawodu: * Pracownika Służby Cywilnej * Audytora Wewnętrznego w Sektorze Publicznym * Pracownika Pionu Finansowego Jednostki Publicznej Specjalność Finanse Publiczne i Audyt jest tak skonstruowana, aby móc stanowić pierwszy etap przygotowań studenta do specjalistycznych egzaminów, na przykład na: * Pracownika Służby Cywilnej * Audytora Wewnętrznego
  • Tutuł uzyskany Magister
  • Szczegółowe informacje Studia II Stopnia
    Wydział Ekonomiczno-Społeczny
    Finanse Publiczne i Audyt

    1.Metodyka i standardy audytu wewnętrznego    
    2.Audyt – szacowanie ryzyka    
    3.Audyt – szacowanie ryzyka    
    4.Controlling w jednostkach sektora publicznego    
    5.Rachunkowość budżetowa II    
    6.Kontrola skarbowa    
    7.Marketing instytucji publicznych    
    8.Przemiany w sektorze finansów publicznych w Polsce    

    9.Seminarium magisterskie    

    Idea specjalności:
    Sektor publiczny zapewnia wiele atrakcyjnych, stabilnych miejsc pracy. Uzyskanie i utrzymanie stanowiska dającego możliwość realizacji ciekawych zadań wymaga jednak spełnienia określonych wymagań. Specjalność "Finanse Publiczne i Audyt” wszechstronnie przygotowuje studentów do pracy w jednostkach publicznych, przede wszystkim w działach finansowych i audytowych oraz na stanowiskach kierowniczych. Program studiów jest zbieżny z wymogami stawianymi w ramach egzaminów na Pracownika Służby Cywilnej oraz na Audytora Wewnętrznego.

    Przykładowe przedmioty: zamówienia publiczne, system podatkowy i polityka podatkowa, podstawy prawne sektora finansów publicznych, prawo i postępowanie administracyjne, finansowanie świadczeń socjalnych, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej – światowe modele, ekonomia sektora publicznego, finanse publiczne - teoria i praktyka, przemiany w sektorze finansów publicznych, ubezpieczenia, audyt, przyszłościowy model sektora publicznego
     
    Specjalność ta realizowana jest dwustopniowo. Poziom licencjacki należy traktować jako wprowadzenie do specjalności Finanse Publiczne i Audyt, rozszerzonej potem na uzupełniających studiach magisterskich. W pierwszych dwóch latach studenci otrzymują solidne podstawy wiedzy ekonomicznej oraz przygotowanie narzędziowe. W naszej Uczelni duży nacisk położony jest na połączenie wiedzy teoretycznej z jej zastosowaniami praktycznymi. Wiele przedmiotów realizowanych jest w formie ćwiczeń lub analizy przypadków (case study).

    Od studentów USM wymagamy znajomości podstaw ekonomii. Licencjaci z innej specjalności na pierwszym semestrze będą mogli wyrównać różnice korzystając z prowadzonych stacjonarnych i e-learningowych kursów. Studenci Uczelni mają zawsze możliwość uczęszczania na kursy oferowane przez Szkołę. Studenci i absolwenci mogą nieodpłatnie skorzystać z kursów e-learningowych dostępnych na naszej platformie e-learningowej.

     
Więcej informacji

Inne informacje związane z finanse - ogólne