KomentarzProponujemy kształcenie w systemie niestacjonarnym (zaocznym). Taki system gwarantuje realizację programu, a jednocześnie nie wymaga przerwania pracy zawodowej. Zajęcia na tego rodzaju studiach odbywają się raz w miesiącu - 5 zjazdów w semestrze. W ramach tej specjalności oprócz studiów I stopnia (licencjackich) uczelnia oferuje również studia II stopnia - zakończone uzyskaniem dyplomu magisterskiego.
Studia II Stopnia-Finanse Administracji Publicznej i Samorządu Terytorialnego
CeleCelem kształcenia jest zaznajomienie studentów z finansami administracji publicznej a w szczególności systemami podatkowymi, oraz kierunkach wydatkowania środków przez administrację publiczną i samorząd terytorialny. Opanowanie przez studentów wiedzy podstawowej z zakresu: otoczenia i uwarunkowań rozwoju samorządu terytorialnego, regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania administracji publicznej i samorządu terytorialnego. Wiedza zaawansowana z zakresu: finansów samorządu terytorialnego, dochodów, wydatków, sytuacji finansowej samorządów terytorialnych, sprawozdawczości finansowej.
Tutuł uzyskanyMagister
Szczegółowe informacjeStudia I Stopnia
Kierunek-Finanse i Rachunkowość
Specjalność- Finanse Administracji Publicznej i Samorządu Terytorialnego
1. Umiejętności podstawowe: - ocena kondycji finansowej samorządów,
- ocena ryzyka finansowania ze środków obcych wydatków JST
2. Umiejętności zaawansowane:
- ocena przedsięwzięć gospodarczych przez różne instytucje finansowe UNIDO, Bank Światowy, Unię Europejską,
3. Wiedza profesjonalna dotycząca: - nowoczesnych form finansowania realizowanych strategii samorządów lokalnych miedzy innymi z funduszy strukturalnych UE.
- kierunków inwestowania władz samorządowych
4. Umiejętności profesjonalne:
- tworzenie budżetów samorządów
- audyt i kontrola wewnętrzna JST