Studia II Stopnia - Turystyka i Rekreacja - Specjalność Hotelarstwo i Gastronomia
CelePrzygotowanie absolwenta WSHiG do życia w trudnej rzeczywistości gospodarczej gwarantuje:
* wiedza społeczno-ekonomiczna pozwalająca poznać potrzeby ludzkie oraz rozumieć związki i procesy społeczne odzwierciedlające się w turystyce,
* umiejętność samodzielnej oceny i wartościowania zjawisk społeczno-politycznych
* zapewniająca zrozumienie istoty procesów integracyjnych we współczesnej Europie,
* umiejętność budowy strategii i polityki rozwoju turystyki w ogniwach samorządu terytorialnego,
* zdolność dokonywania trafnej oceny możliwości i zagrożeń rozwoju turystyki w gminach i regionach turystycznych,
* umiejętność krytycznej oceny posiadanej wiedzy i przekonanie o potrzebie ustawicznego doskonalenia swej osobowości oraz umiejętności aktualizowania i podwyższania kwalifikacji zawodowych,
* kreowanie kultury czasu przeznaczonego na odpoczynek.
PraktykiStudia prowadzone są zgodnie ze standardami nauczania przyjętymi przez MEiN dla kierunku turystyka i rekreacja.
www.men.gov.pl/prawo
* studia stacjonarne [dzienne] - zajęcia prowadzone są w dni powszednie od godziny 8:00
* studia niestacjonarne [zaoczne] - zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele od godziny 8:00
Tutuł uzyskanyMagister
Szczegółowe informacjeHotelarstwo i gastronomia
Pracownicy Katedry Hotelarstwo i Gastronomia prowadzą zajęcia na studiach dla specjalności hotelarstwo i gastronomia m.in. z zakresu:
nauki o żywności i żywieniu
technologii produkcji potraw towaroznawstwo produktów spożywczych
usług hotelarsko-gastronomicznych
zarządzania hotelami i restauracjami
Zajęcia teoretyczne połączone są z zajęciami praktycznymi prowadzonymi na terenie WSHiG, restauracji i w ogrodzie zimowym.
Specjalność hotelarstwo i gastronomia uczy studentów praktycznych umiejętności na krajowych i zagranicznych stażach oraz dostarcza studentom wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy kulinarnej w zawodzie dobrze wyszkolonych kucharzy, barmanów, kierowników restauracji i barów, zgodnie z międzynarodowymi standardami, w ramach przemysłu turystycznego i hotelarskiego
Języki obce
Uczelnia kładzie duży nacisk na naukę języków obcych. Na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych obowiązkowa jest nauka języka angielskiego. Istnieje możliwość bezpłatnej nauki dodatkowych języków pod warunkiem zebrania minimum 15 osób. Zajęcia z języków obcych odbywają się na trzech poziomach zaawansowania. Dla osób szczególnie zainteresowanych nauką języków obcych Uczelnia oferuje dodatkowe lektoraty z języków z całego świata, np: arabskiego, greckiego, chińskiego, fińskiego, japońskiego, portugalskiego, szwedzkiego, węgierskiego.
Z uwagi na konieczność porozumiewania się z głuchoniemymi, którzy coraz częściej są gośćmi obiektów usługowych, studenci na pierwszym i drugim roku obowiązkowo uczestniczą w zajęciach z języka migowego.
Zdobyte na WSHiG szerokie kompetencje językowe są bardzo cenione przez wszystkich pracodawców i ułatwiają naszym absolwentom zdobycie atrakcyjnej pracy.