Studia II Stopnia - Stosunki Międzynarodowe - Specjalność Zarządzanie Projektami Międzynarodowymi
PraktykiStosunki międzynarodowe - studia uzupełniające magisterskie to kierunek poszerzający wiedzę o związkach zachodzących między państwami, a także o organizacjach międzynarodowych takich jak Unia Europejska czy NATO. Główną zaletą studiów jest ich praktyczny wymiar, uszczegółowienie zainteresowań studentów w kierunku integracji europejskiej, zarządzania projektami i bezpieczeństwa narodowego.
Stosunki międzynarodowe - studia II stopnia skierowane są zarówno do absolwentów stosunków międzynarodowych I stopnia, jak i innych kierunków studiów. Warunkiem jest zgoda dziekana Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych WSE i wyrównanie różnic programowych. Absolwenci Wyższej Szkoły Europejskiej przyjmowani są z pominięciem procedury kwalifikacyjnej, po złożeniu dokumentów.
Zgodnie z europejskim modelem edukacji i Deklaracją Bolońską absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe II stopnia w WSE po dwóch latach otrzymają tytuł magistra.
Studenci WSE otrzymują suplement do dyplomu w języku angielskim, który zawiera szczegółowy opis wszystkich przedmiotów zaliczonych w toku studiów. Suplement ułatwia kontynuowanie studiów oraz podjęcie pracy za granicą.
Szczegółowe informacjeZarządzanie projektami międzynarodowymi
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biznesu oraz coraz większej liczby organizacji, które doceniają i wykorzystują zarządzanie projektami, oferujemy wyjątkowy program studiów z zakresu zarządzania projektami międzynarodowymi. Połączenie wiedzy z dziedziny stosunków międzynarodowych z, przygotowanym według metodyki Project Management Institute (PMI), modułem zarządzania projektami sprawia, że absolwenci tej specjalizacji będą doskonale przygotowani do podjęcia pracy nie tylko w korporacjach i organizacjach międzynarodowych, ale także w każdej instytucji zarządzanej przez projekty.
Do podjęcia nauki na specjalności zarządzanie projektami międzynarodowymi zapraszamy absolwentów nie tylko stosunków międzynarodowych, ale także administracji, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ekonomii, europeistyki, filozofii, historii, politologii, polityki społecznej, prawa, socjologii oraz zarządzania.
Atuty specjalności
zdobyte umiejętności pozwolą na samodzielne przygotowywanie i realizację różnego rodzaju projektów
skuteczne funkcjonowanie w każdej firmie czy instytucji zarządzanej przez projekty
poznanie specyfiki realizacji projektów międzynarodowych
nabycie doświadczenia poprzez staże i praktyki w firmach zarządzanych poprzez projekty
Program specjalności
W ramach bloku przedmiotów specjalnościowych, realizowane są między innymi następujące kursy:
Metodyka zarządzania projektami
Harmonogramowanie i planowanie projektu
Realizacja projektu
Zarządzanie jakością
Zarządzanie ryzykiem
Zarządzanie zespołem projektowym i relacjami z klientem
Zarządzanie finansami w projekcie
Gdzie możesz pracować
Po ukończeniu specjalności Zarządzanie projektami międzynarodowymi absolwenci mogą pracować między innymi w: