Studia II Stopnia - Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw
CeleSpecjalność jest adresowana do absolwentów studiów I stopnia na kierunku finanse i bankowość (w przyszłości finanse i rachunkowość), zarządzanie i marketing (zarządzanie) oraz ekonomia.
Profil słuchacza / wymogiDla kandydatów na studia II stopnia: * wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej lub w dziale rekrutacji) * świadectwo dojrzałości * odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (ewentualnie czasowo zaświadczenie wystawione przez właściwy dziekanat o odbytej obronie) * fotografie formatu dowodowego (3 na studia stacjonarne, 2 na studia niestacjonarne) oraz w formie elektronicznej * kserokopia dowodu osobistego * kserokopia dowodu opłaty rejestracyjnej i I raty czesnego * ksero książeczki wojskowej (2, 3, 6 i 15 strona) * suplement lub wykaz przedmiotów, z godzinami i ocenami
Tutuł uzyskanyMagister
Szczegółowe informacjeKierunek: Finanse i Rachunkowość
Specjalnośc: Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw
Absolwent studiów II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość posiada pogłębianą – w stosunku do studiów I stopnia – wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości. Posiada on umiejętność zarządzania ryzykiem występującym zarówno na rynku finansowym jak i na innych rynkach. Jest przygotowany do przeprowadzania różnego rodzaju analiz oraz podejmowania na tej podstawie decyzji a także do prowadzenia działalności doradczej. Absolwent ma wpojone nawyki ustawicznego kształcenia się i jest przygotowany do kontynuowania edukacji na studiach III stopnia. Może on podejmować pracę w instytucjach finansowych – bankach, funduszach inwestycyjnych, funduszach emerytalnych, przedsiębiorstwach maklerskich a także w działach finansowych i rachunkowych przedsiębiorstw oraz prowadzić własną działalność gospodarczą.
* Prawo finansowe
* Rachunek kosztów
* Standardy sprawozdawczości finansowej
* Zarządzanie instytucjami kredytowymi
* Sprawozdawczość i analiza finansowa banku
* Controlling
* Wieloczynnikowe analizy porównawcze
* Wybrane modele ekonomii
* Technologie informatyczne na rynku kapitałowym
* Prawo cywilne lub prawo handlowe
* Komputerowe techniki w rachunkowości
* Seminarium magisterskie