Studia II Stopnia - Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne
CeleCelem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych i handlu zagranicznego. Studenci tej specjalności zapoznają się z zasadami funkcjonowania rynku międzynarodowego, najnowszymi trendami w gospodarce światowej, problematyką finansów międzynarodowych oraz organizacją i techniką handlu zagranicznego, poznają również zasady rozliczeń międzynarodowych, a także problemy spedycji i transportu międzynarodowego oraz marketingu międzynarodowego. Ważnym elementem procesu edukacyjnego w ramach tej specjalności jest poznanie przez nich zagadnień związanych z integracją Polski z Unią Europejską.
Profil słuchacza / wymogispecjalność adresowana głównie do absolwentów studiów I stopnia - kierunek Stosunki Międzynarodowe
Tutuł uzyskanyMagister
Szczegółowe informacjeAbsolwent specjalności Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne przygotowany jest merytorycznie i praktycznie do pełnienia funkcji kierowniczych w przedsiębiorstwach różnych branż lub w ich pionach prowadzących wymianę handlową z zagranicą, a także w organizacjach współdziałających z instytucjami Unii Europejskiej.
Przedmioty kształcenia ogólnego, podstawowe i kierunkowe - wspólne dla wszystkich specjalności na kierunku Zarządzanie (studia II stopnia, niestacjonarne)
* Ekonomia (makro i problemy globalne)
* Prawo cywilne
* Etyka w zarządzaniu
* Statystyka (matematyczna)
* Zarządzanie strategiczne
* Prawo handlowe
* Koncepcje zarządzania
* Zarządzanie procesami
* Marketing międzynarodowy
* Przedsiębiorczość
* Negocjacje
Przedmioty specjalnościowe i specjalizacyjne - wykładane w ramach specjalności Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne (studia II stopnia, niestacjonarne)
* Współczesne stosunki ekonomiczne i polityczne
* Przedsiębiorstwo na rynku globalnym
* Prognozowanie i symulacje międzynarodowe
* Międzynarodowe projekty inwestycyjne (wg. standardów światowych)
* Promocja firmy na rynku międzynarodowym
* Procedury pozyskiwania funduszy UE
* Międzynarodowe sieci logistyczne
* Przedmioty specjalnościowe do wyboru
* Język obcy specjalizacyjny (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski lub rosyjski) - fakultet
* Proseminarium
* Seminarium magisterskie