Studia II Stopnia - Logistyka i Transport Międzunarodowy
CeleCelem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów w zakresie zarządzania procesami transportowo - spedycyjno - logistycznymi (TSL) zachodzącymi w skali krajowej i międzynarodowej. Studenci wybierający tę specjalność, mają możliwość pogłębiania i poszerzania wiedzy ekonomicznej zdobywanej w czasie studiów o zakres problematyki funkcjonowania rynku TSL. Poznają zagadnienia związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstw TSL, kształtowaniem zintegrowanych łańcuchów dostaw, sieci logistycznych, zarządzaniem centrami logistycznymi oraz z nowoczesną obsługą klienta wraz z wspomaganiem informatycznym tych procesów.
Tutuł uzyskanyMagister
Szczegółowe informacjePerspektywy zawodowe Absolwenci (magistrowie) GWSH, specjalności Logistyka i Transport Międzynarodowy, przygotowani są merytorycznie i praktycznie do pracy na stanowiskach kierowniczych średniego i wyższego szczebla w przedsiębiorstwach prowadzących działalność transportową, spedycyjną i logistyczną związaną z obsługą szeroko rozumianych przepływów w skali krajowej i międzynarodowej oraz jako menedżerowie logistyki i transportu w różnych organizacjach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Przykładowymi stanowiskami, na których absolwenci GWSH specjalności Logistyka i Transport Międzynarodowy mogą podjąć zatrudnienie, są: dyrektor ds. zaopatrzenia, menedżer ds. spedycji międzynarodowej, kierownik działu logistyki, konsultant ds. procesów logistycznych i spedycyjnych, kierownik magazynu
Przedmioty kształcenia ogólnego, podstawowe i kierunkowe - wspólne dla wszystkich specjalności na kierunku Zarządzanie (studia II stopnia, niestacjonarne)
* Ekonomia (makro i problemy globalne)
* Prawo cywilne
* Etyka w zarządzaniu
* Statystyka (matematyczna)
* Zarządzanie strategiczne
* Prawo handlowe
* Koncepcje zarządzania
* Zarządzanie procesami
* Marketing międzynarodowy
* Przedsiębiorczość
* Negocjacje
Przedmioty specjalnościowe i specjalizacyjne - wykładane w ramach specjalności Logistyka i Transport Międzynarodowy (studia II stopnia, niestacjonarne)
* Sieci logistyczne
* Zarządzanie zintegrowanym łańcuchem dostaw
* Infrastruktura procesów logistycznych
* Metody ilościowe w logistyce
* Logistyczna obsługa klienta
* Centra logistyczne
* Systemy automatycznej identyfikacji
* Systemy informacji logistycznej
* Przedmiot specjalnościowe do wyboru
* Język obcy specjalizacyjny (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski lub rosyjski) - fakultet
* Proseminarium
* Seminarium magisterskie