CeleCelem studiów na specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi jest dostarczenie specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie zawodów opartych o wykorzystanie kapitału ludzkiego w organizacji i zarządzaniu. Od kilku lat rośnie bowiem popyt na specjalistów w tym zakresie, co jest wynikiem zrozumienia faktu, iż dalsze zwiększanie wydajności pracy oprócz aspektu technicznego winno w większym stopniu uwzględniać czynnik ludzki.
Profil słuchacza / wymogiBezwydziałowa struktura Uczelni, system punktów ECTS oraz interdyscyplinarny program studiów pozwalają uczestniczyć w zajęciach specjalistycznych studentom z różnych kierunków studiów – tak więc na specjalność Zarządzanie Zasobami Ludzkimi mogą się zapisać studenci z dowolnego, prowadzonego przez Uczelnię kierunku studiów: - bezpieczeństwa narodowe, - socjologia - zarządzanie Ponadto, studia te są otwarte dla studentów wyżej wymienionych kierunków - z innych uczelni - pod warunkiem posiadania zaliczenia z przedmiotów z minimum programowego tych kierunków lub uzupełnienia różnic programowych w czasie studiów.
Szczegółowe informacje
Absolwent specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi będzie posiadał wiedzę i umiejętności z dwóch obszarów zawodowych: ukończonej specjalności i specjalizacji oraz wybranego kierunku studiów (socjologia, bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie).
Dzięki temu nasz absolwent będzie przygotowany do pracy zarówno w strukturach administracji publicznej (rządowa, samorządowa, centralna, terenowa), jak i instytucjach rządowych, pozarządowych i gospodarczych.
SEMESTR I-IV
Program pierwszych czterech semestrach obejmuje głownie zagadnienia określone w standardzie nauczania na wybranym przez studenta kierunku studiów. Dokładny opis programu studiów znajduje się na stronach danego kierunku:
- bezpieczeństwa narodowe
- socjologia
- zarządzanie
SEMESTR V-VI
Ramowy program studiów dla specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi to ok. 410 godzin obejmujących następujące zagadnienia:
- sens i istota funkcji personalnej,
- przygotowanie działań w obszarze funkcji personalnej,
- dobór pracowników,
- zarządzanie dobranymi pracownikami,
- uwalnianie kadry,
- kształtowanie kultury organizacyjnej,
- społeczno-prawne aspekty funkcji personalnej,
- outsourcing i konsulting zewnętrzny,
- wykorzystywanie funduszy zewnętrznych,
- wpływ koncepcji i metod zarządzania na funkcję personalną,
- warsztaty ZZL.