KomentarzStudia realizowane są również w systemie niestacjonarnym. Absolwenci studiów I stopnia będą mogli kontynuować naukę na studiach II stopnia w WSIiZ na kierunku Zdrowie publiczne w momencie uzyskania uprawnień. Natomiast absolwenci specjalności promocja zdrowia z fizjoterapią mogą kontynuować naukę wybierając studia II stopnia na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.
CeleCelem tej specjalności jest przygotowanie Cię do stosowania kompletnego usprawniania leczniczego w oparciu o wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne.
Profil słuchacza / wymogiRekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeStudia I Stopnia
Kierunek-Zdrowie Publiczne
Specjalizacja- Promocja Zdrowia z Fizjoterapią
Zdobyta wiedza pozwoli Ci na zastosowanie postępowania fizjoterapeutycznego w stosunku do osób chorych przewlekle oraz niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie. W dobie starzenia się społeczeństwa jest to bardzo ważna dziedzina medycyny. Jeśli chcesz się uczyć na tej specjalności powinieneś wyróżniać się predyspozycjami psychofizycznymi, pozwalającymi również na pracę z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.
Aby ubiegać się o przyjęcie na specjalność promocja zdrowia z fizjoterapią musisz przejść obowiązkowe badania lekarskie w Poradni Medycyny Pracy. Skierowanie na nie otrzymasz w Dziale Rekrutacji.
Specjalność realizowana od 4. semestru na studiach I stopnia.
A co po studiach?
Jako absolwent uzyskasz przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w zakresie rehabilitacji ruchowej, fizjoterapii i masażu. Podczas studiów zostaniesz również przygotowany do pełnienia ról edukatorskich w zakresie promocji zdrowia i fizjoterapii, zgodnie z wymogami współczesnych standardów zawodowych powyższej specjalności. Nabyta wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne pozwolą Ci podjąć współpracę w zespole terapeutycznym (lekarz, psycholog, pielęgniarka, pracownik socjalny, logopeda itp.). Znajdziesz zatrudnienie w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych, gabinetach prywatnych, przychodniach sportowo-lekarskich.