Studia I Stopnia- Politologia

Więcej informacji

Studia I Stopnia- Politologia

  • Tutuł uzyskany Licencjat
  • Szczegółowe informacje Politologia

    SPECJALNOŚCI:

        * Dziennikarstwo


    Specjalność realizowana jest na poziomie studiów I i II stopnia. Program studiów I stopnia obok przedmiotów politologicznych obejmuje zajęcia z języka wypowiedzi dziennikarskiej i informacji dziennikarskiej, systemu medialnego RP, prawa prasowego, a także warsztaty i praktyki zawodowe. Zajęcia warsztatowe oraz praktyki odbywają się we własnych profesjonalnych studiach: radiowym, telewizyjnym i prasowym. Podczas praktyk studenci zdobywają umiejętności montażu elektronicznego oraz wydają studencką gazetę "Interlinia" i prowadzą własne audycje w uczelnianym radio internetowym „Atena". Program studiów II stopnia przewiduje m. in. zajęcia z historii mediów, etyki dziennikarskiej, międzynarodowego obiegu informacji oraz multimedialnych technik przekazu. Integralną częścią studiów są warsztaty dziennikarskie.

    Po zaliczeniu wszystkich przedmiotów przewidzianych programem studiów studenci uzyskują tytuł magistra politologii w zakresie dziennikarstwa i mogą podjąć pracę w takich instytucjach, jak: telewizja, radio, prasa, media elektroniczne, agencje prasowe oraz w wielu innych jako rzecznicy prasowi.

        * Kultura i tradycje Żydów polskich


    Program specjalności realizowany jest na studiach I stopnia od IV semestru. Poza przedmiotami ogólnopolitologicznymi przewidzianymi przez standardy nauczania studenci zapoznają się z historią religii i kultury żydowskiej, dziejami diaspory żydowskiej, w tym historią Żydów na ziemiach polskich, obyczajami i formami obyczajowości żydowskiej, udziałem inteligencji i burżuazji żydowskiej w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym ziem polskich, rozwojem ideologii i ruchów antysemickich w Europie oraz zagładą Żydów w latach II wojny światowej.

    Po ukończeniu studiów i napisaniu pracy dyplomowej studenci uzyskują tytuł zawodowy licencjata politologii w zakresie kultury i tradycji Żydów polskich. Absolwenci mogą ubiegać się o pracę w urzędach państwowych oraz fundacjach pozarządowych zajmujących się problemami mniejszości narodowych, promocją i wymianą kulturalną z Izraelem i krajami UE, w instytucjach edukacyjnych, domach kultury i stowarzyszeniach promujących działalność regionalną.

        * Marketing i doradztwo polityczne

    Specjalność realizowana jest w toku licencjackim i magisterskim. Na poziomie licencjackim rozpoczyna się na II roku od IV semestru. W ramach tej specjalności w ciągu trzech lat nauki przekazuje się studentom wiedzę z zakresu komunikowania interpersonalnego, socjotechnik polityki, podstaw promocji i technik reklamy, projektowania graficznego, public relations, technik manipulacji politycznej oraz technik marketingu politycznego. Jej ukończenie daje tytuł licencjata politologii w zakresie marketingu i doradztwa politycznego. W trakcie studiów magisterskich studenci uczą się przygotowywać biznes plan i zapoznają się z lobbingiem politycznym, reklamą i opinią publiczną, etyką w biznesie i marketingową organizacją kampanii politycznej.

    Zaliczenie wszystkich przedmiotów przewidzianych programem studiów, napisanie pracy dyplomowej i zdanie egzaminu magisterskiego daje stopień magistra i wysokie kwalifikacje do pracy w działach marketingu przedsiębiorstw, w agencjach reklamowych i środkach masowego przekazu, w administracji samorządowej i rządowej oraz w organizacjach politycznych. Absolwenci uzyskują umiejętność założenia partii politycznej, wiedzę o jej funkcjonowaniu oraz organizowaniu kampanii propagandowej i wyborczej.

        * Marketing i reklama

    Specjalność realizowana jest na poziomie studiów I i II stopnia. Oprócz przedmiotów ogólnopolitologicznych studenci na studiach I stopnia uczą się podstaw marketingu, podstaw promocji i reklamy, technik promocji i reklamy, e-marketingu, jak również grafiki komputerowej, w tym umiejętności zakładania stron internetowych. Na studiach II stopnia studentom przekazywana jest wiedza m.in. z zakresu reklamy, strategii marketingowych, marketingu terytorialnego i marketingu politycznego oraz etyki w biznesie i polityce.

    Po zdaniu egzaminów i uzyskaniu po trzech latach tytułu licencjata, a po kolejnych dwóch magistra, absolwenci dysponują wiedzą specjalistyczną i mogą znaleźć pracę w różnego typu przedsiębiorstwach, w agencjach reklamowych, w administracji samorządowej i rządowej, w placówkach kultury.

        * Studia europejskie

    Specjalność realizowana jest na poziomie studiów I i II stopnia. Na studiach I stopnia rozpoczyna się na II roku. Studenci zapoznają się z problematyką ogólnopolitologiczną oraz dziejami Europy, polityką zagraniczną UE i administracją państw UE, studiują europejski system ochrony praw człowieka, analizują struktury bezpieczeństwa europejskiego, dyskutują o tradycjach etycznych Europy i demokracji europejskiej. Na poziomie studiów II stopnia omawiany jest proces podejmowania decyzji w Unii, fundusze i polityki wspólnotowe oraz status urzędnika UE.

    Ukończenie studiów na poziomie licencjackim lub magisterskim umożliwia podjęcie zatrudnienia w instytucjach koordynujących obieg międzynarodowy. Absolwenci uzyskują tytuł licencjata lub magistra i przygotowanie do pracy szczególnie w instytucjach europejskich, organizacjach międzynarodowych: politycznych i społeczno-gospodarczych oraz przede wszystkim w krajowych i zagranicznych agendach rządu polskiego.

        * Zarządzanie bezpieczeństwem

    Specjalność realizowana jest na poziomie studiów I i II stopnia. Program studiów I stopnia obejmuje takie przedmioty jak: zarządzanie bezpieczeństwem narodowym i międzynarodowym, zagrożenia bezpieczeństwa państwa, zarządzanie bezpieczeństwem obiektów, administrację bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz metodykę zarządzania i kierowania obronnością. W ramach zaś studiów II stopnia studenci uzyskują wiedzę na temat zarządzania bezpieczeństwem wewnętrznym RP, wiedzę o instytucjach zajmujących się zarządzaniem kryzysowym i zarządzających bezpieczeństwem wewnętrznym, zapoznają się z funkcjonowaniem administracji w zarządzaniu kryzysowym, stanami nadzwyczajnymi w państwie i decyzyjną grę obronną, odbywają też praktyki w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

    Absolwenci mogą znaleźć pracę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w administracji szczebla wojewódzkiego i lokalnego, organach porządku publicznego np. policja, straż miejska, itp.

        * Zarządzanie w kulturze

    Specjalność zaczyna się na II roku studiów. Poza przedmiotami ogólnopolitologicznymi przewidzianymi przez standardy nauczania program przewiduje zajęcia z podstaw zarządzania w kulturze, prawa autorskiego i ochrony własności intelektualnej, ekonomiki kultury i zarządzania projektami w kulturze. Specyfiką tej specjalności są warsztaty projektowania sytuacji twórczych, upowszechniania (animacji) kultury, podczas których studenci rozwijają kreatywność oraz wzmacniają wiarę we własne siły.

    Absolwenci tej specjalności uzyskują tytuł zawodowy licencjata politologii w zakresie zarządzania w kulturze i mogą ubiegać się o pracę twórcy i kierownika programów kulturalnych, agencji artystycznych, kuratora wystaw, animatora kultury i redaktora wydawnictw oraz innych.
Więcej informacji

Inne informacje związane z politologia

  • Studia I Stopnia - Politologia

  • Centrum: Polski Uniwersytet Wirtualny
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia- Polityka społeczna

  • Centrum: Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie.
  • Więcej informacji
  • Politologia - dwuletnie studia magisterskie uzupełniające

  • Centrum: Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie.
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia- Politologia

  • Centrum: Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia- Politologia

  • Centrum: Wyższa Szkoła Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia- Integracja europejska

  • Centrum: Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
  • Więcej informacji
  • Bachelor in Political Science

  • Centrum: Collegium Civitas
  • Więcej informacji