KomentarzAbsolwenci studiów I stopnia mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia w WSIiZ na kierunkach: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Ekonomia czy Turystyka i rekreacja.
CeleStudiując na tym kierunku nauczysz się kierować, samodzielnie planować i realizować przedsięwzięcia w zakresie turystyki, wykorzystywać nowoczesne środki przekazu oraz biegle posługiwać się językami obcymi. Otrzymasz szczegółową wiedzę podporządkowaną konkretnym wymaganiom związanym z określonymi zawodami. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę krajową oraz zagraniczną.
Profil słuchacza / wymogiRekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeStudia I Stopnia
Kierunek-Turystyka i Rekreacja
Specjalizacja-Obsługa Ruchu Turystycznego
Zdobędziesz wiedzę teoretyczną z dziedziny usług turystycznych. Dzięki nowoczesnym metodom nauczania i wykorzystaniu najnowszych technologii, będziesz przygotowany do pracy na rynku Zjednoczonej Europy. Celem zajęć jest również poznanie wybranych metod i technik obsługi uczestnika turystyki, standardów stosowanych w obsłudze oraz strategii ich poprawy.
W programie studiów m.in.:
* programowanie i obsługa ruchu turystycznego,
* geografia turystyczna,
* systemy rezerwacji i dystrybucji,
* zasady gościnności i obsługi klienta.
Specjalność realizowana jest od 5. semestru na studiach I stopnia.
A co po studiach?
Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w jednostkach obsługi ruchu turystycznego, ośrodkach rekreacyjnych oraz w instytucjach specjalizujących się w organizacji i rozwoju turystyki.