CeleAbsolwenci w ramach studiów uzyskują ogólną wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu bezpieczeństwa i przygotowanie do rozwiązywania problemów wywołanych wszelkimi zagrożeniami. Umożliwi im to podjęcie zatrudnienia w instytucjach sektora publicznego i przedsiębiorstwach prywatnych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób i mienia, zarządzania i organizacji bezpieczeństwa, a także zarządzania kryzysowego na wielu stanowiskach pracy, począwszy od gminy czy starostwa, aż po województwa. Są ponadto w sposób właściwy przygotowani w zakresie praktycznych umiejętności niezbędnych do pracy w edukacji dla bezpieczeństwa, jak i w różnych służbach zajmujących się problematyką bezpieczeństwa (w tym w wojsku, policji i innych służbach mundurowych), niesieniem pomocy osobom i grupom społecznym, a także pracy w zawodzie menedżera bezpieczeństwa.
Wybór tych studiów zapewnia satysfakcję z możliwości zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności istotnych dla tych wszystkich osób, dla których bezpieczeństwo jest zasadniczym stanem istnienia i egzystencji. W grupie obowiązujących przedmiotów każdy może znaleźć również te, które rozwiną jego zainteresowania i pasje życiowe.
Szczegółowe informacjeStudia pierwszego stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo Narodowe” powinny dostarczyć absolwentom ogólną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, dostatecznie pogłębioną i wszechstronną, aby mogli działać skutecznie w odpowiednich strukturach administracji państwowej związanych z bezpieczeństwem narodowym. Niezależnie od ogólnych założeń edukacyjnych przyjętych dla tego kierunku, powinni oni również być właściwie przygotowani do działania na rzecz właściwego przygotowania obronnego kraju i spełniać jednocześnie istotną rolę, we właściwym przygotowaniu ludności w tym zakresie.
W ramach kierunku studenci mają możliwość kształcić się na jednej z pięciu specjalności: