CeleStudia doskonale przygotowują do pracy w biznesie motoryzacyjnym, zajęcia prowadzone są przez grupę naukowców z renomowanych uczelni technicznych w Polsce.
PraktykiStudent otrzymaprzygotowanie praktyczne w oparciu o zajęcia prowadzone na warsztatowych stanowiskach obsługowo - naprawczych. Stanowiska te wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia kontrolno – pomiarowe stosowane w Unii Europejskiej.
Profil słuchacza / wymogiWymagane dokumenty: * wypełniony formularz - podanie o przyjęcie na studia * orzeczenie lekarskie o możliwości studiowania na wybranym kierunku /orzeczenie lekarza medycyny pracy/ - skierowanie do pobrania w Rektoracie WSTE * świadectwo dojrzałości * świadectwo ukończenia szkoły średniej * 4 fotografie * dowód osobisty (do wglądu) * książeczka wojskowa (do wglądu) * dowód wpłaty wpisowego
Tutuł uzyskanyInżynier
Szczegółowe informacjeStudia I Stopnia
Kierunek-Transport
Specjalność-Inżynieria Motocyklowa
Wydział Transportu Samochodowego - wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych studentów i oczekiwaniom rozwijającego się w Polsce rynku pojazdów jednośladowych, uruchamia z początkiem nowego roku akademickiego 2007/2008 nową specjalność: Inżynierię motocyklową.
Kształcenie w ramach specjalności: Inżynieria motocyklowa jest wypełnieniem luki edukacyjnej w segmencie naprawy i eksploatacji pojazdów jednośladowych z położonym akcentem na zdobywanie wiedzy w oparciu o najnowsze trendy rozwiązań techniczno – inżynieryjnych w jednośladach.
Poza zdobytą szeroką wiedzą w zakresie techniki motoryzacyjnej absolwent specjalności "Inżynieria motocyklowa" posiadać będzie gruntowną wiedzę między innymi z zakresu:
- budowy, obsługi i technologii napraw pojazdów jednośladowych,
- elektrotechniki i elektroniki motocyklowej,
- elektronicznych urządzeń diagnostycznych,
- układów bezpieczeństwa jazdy,
Znajomość powyższej problematyki wydatnie ukierunkuje absolwenta na wysokiej klasy specjalistę w branży motoryzacyjnej. Ponadto absolwent tejże specjalności otrzyma podstawową wiedzę w zakresie ekonomiki usług, inżynierii jakości, podstaw organizacji pracy oraz zasad funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku motoryzacyjnym.
Kończąc Uczelnię student dodatkowo uzyska specjalizację w ramach profilu dyplomowania:
* zarządzanie techniką i technologią w motoryzacji
* technologie diagnostyczne
* diagnostyka systemów pokładowych
* eksploatacja środków transportu
* bezpieczeństwo i niezawodność środków transportu
* optymalizacja i sterowanie procesami napraw
* zastosowanie komputerów w projektowaniu inżynierskim