KomentarzStudia II stopnia na kierunku Informatyka trwają odpowiednio: 4 semestry dla absolwentów studiów licencjackich i są uruchamiane od października, 3 semestry dla absolwentów studiów inżynierskich i są uruchamiane od marca.
Studia I Stopnia-Inżynieria Komputerowa i Multimedialna
Profil słuchacza / wymogiO przyjęcie na studia II stopnia (magisterskie) na kierunki Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Ekonomia, Turystyka i rekreacja, Informatyka i ekonometria, Informatyka mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędny upoważniający do podjęcia nauki na studiach wyższych w innym kraju niż miejsce jego nadania. O przyjęciu kandydata na studia II stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej decyduje kolejność złożenia wszystkich wymaganych dokumentów w terminie rekrutacji, tj. do 31 lipca 2009 roku. Kandydaci powinni złożyć NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY: * odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, * wypis z indeksu potwierdzony przez dziekanat, zawierający listę przedmiotów wraz z ilością godzin i ocenami (dotyczy absolwentów, którzy nie posiadają suplementów do dyplomu), * opinię od Dziekana danego wydziału wraz z ustalonymi różnicami programowymi, * średnią z toku studiów potwierdzoną przez dziekanat, * świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz internecie), * zaświadczenie lekarskie wystawione w roku bieżącym, * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
Tutuł uzyskanyMagister inżynier
Szczegółowe informacjeStudia I Stopnia
Kierunek-Informatyka
Specjalność- Inżynieria Komputerowa i Multimedialna
Jako student tej specjalności uzyskasz specjalistyczną wiedzę z zakresu inżynierii komputerowej i przetwarzania sygnałów multimedialnych. Wiedza ta, poparta umiejętnością twórczego myślenia, pozwoli Ci na rozwiązywanie złożonych problemów w tych obszarach zastosowań komputerów, gdzie wymagana jest umiejętność wykorzystania specjalistycznego oprogramowania, kreowanie systemów sprzętowo-programistycznych dla zastosowań telekomunikacyjnych, tworzenie specjalistycznego oprogramowania wspomagającego proces produkcji treści audiowizualnych, umiejętność zastosowania oprogramowania oraz technik multimedialnych w praktyce.
W programie studiów m.in.:
* programowalne układy cyfrowe,
* optoelektronika,
* przetwarzanie dźwięku i obrazu,
* multimedialne sieci cyfrowe,
* systemy wirtualnej rzeczywistości.
Specjalność jest realizowania od 1. semestru na studiach II stopnia dla absolwentów studiów inżynierskich oraz od 2. semestru dla absolwentów studiów licencjackich.
A co po studiach?
Jako absolwent będziesz przygotowany do spełniania zadań społecznych – edukacji i doradztwa w zakresie wykorzystania sprzętu komputerowego i elektronicznych urządzeń powszechnego użytku w interaktywnych przekazach multimedialnych.