Studia I Stopnia: Grafika Projektowa

Więcej informacji

Studia I Stopnia: Grafika Projektowa

  • Cele Kulturoznawstwo to kierunek dla osób, które chcą poznać zasoby materialnego i duchowego dorobku społeczeństw. Studia na kulturoznawstwie w WSNHiD wyrabiają umiejętność analizowania i lepszego rozumienia zróżnicowanych zjawisk kultury, uczą identyfikacji rozmaitych rodzajów sztuki. Udział w licznych spotkaniach z artystami, wizyty w teatrze, spotkania Klubu Filmowego „Filmokrąg”, połączone z dyskusją o kinie i projekcją filmów, a także obcowanie na co dzień z dziełami sztuki w budynku Uczelni i znajdującej się na jej terenie „2pr galerii” wykształcają w studentach zdolność swobodnego poruszania się po obszarach kultury. Wśród wykładowców kulturoznawstwa są m.in. prof. dr hab. Filip Bajon, prof. dr hab. Jolanta Dąbkowska-Zydroń, prof. dr hab. Jerzy Fiećko, prof. dr hab. Zbigniew Jasiewicz, prof. dr hab. Alicja Kępińska, prof. dr hab. Izolda Kiec, prof. dr hab. Teresa Kostyrko, prof. dr hab. Waldemar Kuligowski, prof. dr hab. Włodzimierz Ławniczak, prof. dr hab. Ewa Rewers, prof. dr hab. Dorota Skotarczak, prof. dr hab. Anna Szyfer, dr Roman Bromboszcz, dr Teresa Jerzak-Gierszewska, dr Agnieszka Kaczmarek, dr Radosław Kawczyński, dr Tomasz Misiak, dr Anna Ziółkowska, red. Tadeusz Litowczenko, Wojciech Makowiecki – kierownik Galerii Miejskiej Arsenał i Sławomir Pietras – dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu.
  • Praktyki Doświadczenie zawodowe to najważniejszy atut na rynku pracy. Staże, które organizujemy dla naszych studentów, są znakomitą okazją do zweryfikowania zdobytej wiedzy i szansą nawiązania kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Dlatego praktyki zawodowe w WSNHiD są obowiązkowe. Studenci odbywają praktykę miesięczną (160 godzin studenci studiów dziennych i 80 godzin studenci studiów zaocznych) po czwartym roku studiów magisterskich. Studenci mają możliwość, zgodnie z kierunkiem i specjalnością, podjąć staż w odpowiednich firmach czy instytucjach, tj.: urzędy, agencje reklamowe, telewizja, radio, placówki kulturalne, firmy informatyczne, pracownie badań społecznych.
  • Profil słuchacza / wymogi Na I rok studiów zostaną przyjęte osoby, które osobiście złożą: * świadectwo dojrzałości (oryginał lub oryginalny odpis wydawany przez szkołę średnią) * kwestionariusz osobowy i podanie do Rektora o przyjęcie na pierwszy rok studiów (formularze elektroniczne WSNHiD wypełniane na stronie www w domu lub Biurze Rekrutacji)- dostępne od 14 kwietnia 2008 r. * aktualne (max 180 dniowe) zaświadczenie od lekarza rodzinnego stwierdzające zdolność kandydata do podjęcia studiów, wystawione na formularzu WSNHiD: podanie_podyplomowe.doc lekarz.doc (42.00 KB) * dowód osobisty i książeczka wojskowa (do wglądu), * dowód wniesienia opłaty wpisowej
  • Tutuł uzyskany Licencjat
  • Szczegółowe informacje Kierunek: Kulturoznawstwo
    Specjalizacja: grafika projektowa


    Charakterystyka specjalizacji
    W ramach specjalizacji szczególną wagę przykłada się do podejmowania zadań twórczych i zawodowych m.in. w dziedzinie: projektowania multimedialnych stron internetowych, prezentacji, materiałów reklamowych, a także organizacji ekspozycji czy wykonania fotografii katalogowej i reklamowej. Realizowana od podstaw specjalizacja grafika projektowa rozwija uzdolnienia plastyczne oraz umożliwia realizację zamierzeń twórczych.

    Przedmioty specjalizacyjne
    - Rysunek,
    - Podstawy projektowania graficznego,
    - Psychofizjologia widzenia,
    - Podstawy kompozycji fotograficznej,
    - Sztuka w erze informacyjnej,
    - Pracownia komputerowa
    (m.in. Adobe Photoshop, Macromedia Flash, Corel Draw).

    Perspektywy zawodowe
    Absolwent specjalizacji grafika projektowa przygotowany jest do działań zawodowych w zakresie projektowania i różnych form rejestracji zjawisk artystycznych kultury współczesnej. Szczególnie predysponowany jest do podjęcia pracy w agencjach reklamowych, galeriach sztuki, w prasie i przy wizualizacji różnego typu projektów artystycznych.

    O kulturze w praktyce i teorii

    Studenci kulturoznawstwa WSNHiD poznają sztukę, obcując z nią na co dzień. Uczestniczą w wernisażach fotografii w „2pr galerii”. Poznają dzieła sztuki współczesnej, znajdujące się w gmachu Uczelni, biorą udział w wyjątkowych akcjach artystycznych, np. w „Dniu Wagarowicza ze Sztuką” Piotr C. Kowalski i Joanna Janiak, prezentując projekt „Smaczny obraz z żywą naturą”, zaprosili studentów do wspólnego malowania obrazu jagodami. Spotykają się z wybitnymi artystami, m.in. Mariuszem Trelińskim i Agnieszką Holland (maj 2004 r.), Agnieszką Duczmal (styczeń 2005 r.), Krystyną Feldman (marzec 2005 r.), Leszkiem Możdżerem i Adamem Makowiczem (grudzień 2005 r.), Manuelą Gretkowską (luty 2007 r.), Krystyną Jandą (marzec 2007 r.) oraz Krzysztofem Zanussim (kwiecień 2007 r.). Uczelnia proponuje studentom udział w spektaklach teatralnych, przeglądach filmów, maratonach filmowych, dyskusjach i seansach filmowych w Klubie „Filmokrąg”. Studenci pogłębiają znajomość kultury i sztuki, uczestnicząc w konferencjach naukowych (m.in. „Kino wobec sztuk. Związki – inspiracje – przenikanie”, „Ponad granicami – spotkanie trzech kultur”, „Sztuka w kulturze płynności”), sympozjach takich jak „Czerpiąc z korzenia szlachetnej oliwki” (w ramach XI Dnia Judaizmu w Poznaniu) i promocjach książek, m.in. „O kulturowych uwarunkowaniach osobowości” prof. dr hab. Anny Szyfer, „Ćakra, czyli kołowa historia Indii” Krzysztofa Mroziewicza, „Codziennik” Daniela Passenta czy „Przypadek nie-przypadek” Krzysztofa Kolbergera.
    Ponadto biorą udział w zajęciach warsztatowych cyklu „Telewizja od frontu i od kuchni”, podczas których zapoznają się ze specyfiką mediów oraz kulisami pracy dziennikarza.


Więcej informacji

Inne informacje związane z grafika

  • Studia Podyplomowe - Sztuka

  • Centrum: WSB-Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia-Malarstwo

  • Centrum: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia-Wzornictwo

  • Centrum: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych
  • Więcej informacji
  • Studia II Stopnia-Wzornictwo

  • Centrum: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych
  • Więcej informacji
  • Kurs Rysunku, Malarstwa i Kompozycji Plastycznej

  • Centrum: Wyższa Szkoła Zawodowa „Kadry dla Europy”
  • Więcej informacji
  • Architektura Wnętrz - Dekorator Wnętrz - Jednoroczna Szkoła Policealna

  • Centrum: "Żak" Centrum Nauki i Biznesu
  • Więcej informacji
  • Grafika Komputerowa - Jednoroczna Szkoła Policealna

  • Centrum: "Żak" Centrum Nauki i Biznesu
  • Więcej informacji