Studia na kierunku administracja prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W obu przypadkach trwają 6 semestrów. Ogólny wymiar zajęć dydaktycznych wynosi dla studiów dziennych 1935 godzin, z czego 1025 godzin stanowią wykłady, a 910 godzin - ćwiczenia i seminaria. Wymiar zajęć dla studiów zaocznych to 1185 godzin, z czego 635 godzin przeznaczonych jest na wykłady, 550 godzin na ćwiczenia i seminaria. W trakcie studiów szczególną uwagę przywiązuje się do wiedzy i umiejętności w zakresie prawa: cywilnego, gospodarczego, podatkowego, finansowego i dewizowego oraz postępowania administracyjnego i cywilnego, a także ogólnej orientacji w przepisach prawnych i umiejętności formułowania umów.
Sylwetka absolwentaAbsolwent studiów zawodowych na kierunku administracja otrzymuje tytuł zawodowy licencjata. Posiada wiedzę z zakresu zarządzania różnymi strukturami - od przedsiębiorstw do instytucji "non for profit" - w większości aspektów działania tych podmiotów - od zarządzania zasobami ludzkimi do zarządzania strategicznego. Posiada również podstawowe umiejętności związane z finansami publicznymi i rachunkowością, a także w zakresie administracji ogólnej. Absolwenta charakteryzują również umiejętność wystąpień publicznych, tworzenia odpowiednich relacji między własną instytucją a otoczeniem, negocjacji a także posługiwania się językiem obcym. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w małej i średniej przedsiębiorczości. Zdobyte wykształcenie pozwala na efektywną pracę w przedsiębiorstwach, a także może być przydatne do pracy w rolnictwie, służbie zdrowia, służbach celnych oraz instytucjach świadczących usługi na rzecz współpracy transgranicznej i bankowości.
Program studiów i kadraOferta programowa jest na bieżąco uaktualniana pod kątem zapotrzebowania rynku w kraju i w Unii Europejskiej.