Tutuł uzyskanylicencjat zarządzania: po studiach I-go stopnia (3-letnich) na kierunku Zarządzanie
Szczegółowe informacjeStandardy
Program każdego kierunku studiów na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Finansów spełnia standardy określone w Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 12 lipca 2007 r. w sprawie standardów kształcenia dla poszczególnych kierunków oraz poziomów kształcenia, a także trybu tworzenia i warunków, jakie musi spełniać uczelnia, by prowadzić studia międzykierunkowe i makrokierunki.
Standard kształcenia na kierunku Ekonomia uzyskał uznanie Wydziału Ekonomii największej uczelni holenderskiej – Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. W wyniku tego powstały dwa wspólne programy: ViBES i JUMP, których absolwenci otrzymują dwa dyplomy: uczelni polskiej i holenderskiej.
Erasmus University Rotterdam (EUR)
najlepszy uniwersytet w Holandii w 2006 r. według "Economisch Statistische Berichten"
IV miejsce w Europie według "Times Higher Education Supplement " (2004 i 2005)
V miejsce w Europie wg pracodawców w ankiecie prestiżowego "Wirtschaftswoche" (2005)
Tinbergen Institute (ośrodek badawczy ESE) - najlepszy w Europie w 2005 r.
VIII miejsce na świecie w rankingu cytowań w 2006 r.
Misja edukacyjna Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Finansów
Wydział Ekonomii, Zarządzania i Finansów kształci ekonomistów przygotowanych do kierowania oraz doradzania na poziomie mikro- i makroekonomicznym w warunkach integracji danej gospodarki z gospodarką światową.
Profil absolwenta
Absolwent Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Finansów jest doskonale przygotowany do podejmowania decyzji biznesowych, pracy w sztabach finansowych doradczych i analitycznych jednostek gospodarczych, w instytucjach państwowych i samorządowych oraz w mediach. Absolwent WEZiF potrafi samodzielnie przeprowadzić wnikliwą analizę gospodarczą, podejmować właściwe decyzje w zmiennym otoczeniu oraz elastycznie dostosowywać się do wyzwań rynku pracy.
W ramach nauczania przedmiotów ekonomicznych i społecznych umożliwiamy:
zrozumienie mechanizmów ekonomicznego funkcjonowania podmiotów oraz gospodarki narodowej i światowej,
zrozumienia i analizowanie zjawisk społecznych,
przygotowanie do przyjmowania funkcji doradczych i menedżerskich w przedsiębiorstwach i instytucjach.
Natomiast wykształcenie specjalistyczne obejmuje praktyczne zastosowanie analizy i rachunku ekonomicznego w wybranych specjalnościach. Oznacza to przygotowanie do pracy w bankach, firmach ubezpieczeniowych, biurach maklerskich i funduszach powierniczych, działach finansowych przedsiębiorstw i instytucji niefinansowych, firmach marketingowych, domach mediowych i biurach reklam, firmach public relations, działach marketingu i promocji przedsiębiorstw, a także na giełdach finansowych i towarowych.