Studia I Stopnia - Zarządzanie Regionem i Usługami Publicznymi
CeleSylwetka absolwenta studiów I. stopnia kierunku ekonomia. Absolwent tego stopnia studiów jest przygotowywany do wykonywania zawodu ekonomisty. Staje się specjalistą posiadającym szeroką wiedzę ekonomiczną, umożliwiającą: rozumienie procesów społeczno-gospodarczych zachodzących w makro- i mikroskali, zarządzania zasobami ludzkimi, finansowymi, rzeczowymi i informacyjnymi oraz przeprowadzanie analizy ekonomicznej, wspierającej podejmowanie racjonalnych decyzji gospodarczych. Wiedza ekonomiczna, którą nabywa absolwent tego kierunku, w ramach przedmiotów ogólnych, podstawowych, kierunkowych oraz specjalizacyjnych i specjalnościowych, jest uzupełniana o umiejętności praktyczne nabywane w trakcie obowiązkowych studenckich praktyk zawodowych.
Tytuł zawodowy licencjata potwierdza zakończenie studiów I. stopnia na kierunku ekonomia, wskazując na zdobytą wiedzę i umiejętności do pracy na stanowiskach operacyjnych lub pomocniczych w różnego rodzaju przedsiębiorstwach oraz instytucjach administracji publicznej a także wiedzę do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto daje podstawy do efektywnego i konkurencyjnego działania na regionalnym, krajowym i zagranicznym rynku pracy, swobodnego komunikowania się w sprawach zawodowych w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej oraz umiejętnego wykorzystywania technologii informacyjnych.
Absolwent studiów licencjackich nabywa umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy i jest dobrze przygotowany do podjęcia kształcenia na studiach II. stopnia na tym samym lub pokrewnym kierunku.
Profil słuchacza / wymogiStudentem WSEiP może zostać absolwent szkoły średniej legitymujący się świadectwem dojrzałości. Rekrutację przeprowadzają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne.
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeZarządzanie regionem i usługami publicznymi - I stopień Kierunek: ekonomia studia I stopnia Specjalność: zarządzanie regionem i usługami publicznymi
PROGRAM STUDIÓW OBEJMUJE M.IN. PRZEDMIOTY: filozofia, geografia ekonomiczna, historia gospodarcza, socjologia, języki obce, mikroekonomia, makroekonomia, encyklopedia prawa, prawo gospodarcze, marketing, statystyka, podstawy zarządzania, rachunkowość zarządcza, finanse, bankowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, zarządzanie strategiczne, polityka ekonomiczna, prognozowanie i symulacje, polityka społeczna, historia myśli ekonomicznej, przedmioty specjalnościowe (w zależności od wybranej specjalności). Przedmioty specjalnościowe: