CeleInformacja dla każdej organizacji stała się tak samo ważnym zasobem, jak ludzie, sprzęt i wyposażenie czy pieniądze. Dynamicznie zmieniające się warunki w środowisku biznesowym wymagają od organizacji podejmowania trafnych decyzji na każdym szczeblu zarządzania, które pozwolą na umocnienie pozycji rynkowej. Dlatego też istnieje potrzeba ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań wspomagających od strony informacyjnej procesy biznesowe. Gwałtowny rozwój technologii informacyjnej i sieci Internet stworzył ogromne możliwości dla kreowania nowych metod komunikowania się i współpracy. Na specjalizacji tej poznasz narzędzia i technologie niezbędne dla zaspokajania potrzeb informacyjnych w procesach decyzyjnych oraz pozyskasz wiedzę na temat funkcjonowania systemów informatycznych w przedsiębiorstwach i w e-gospodarce. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu, będziesz specjalistą mogącym pracować w: * przedsiębiorstwie, zajmując się systemami informatycznymi wspomagającymi bieżące zarządzanie i procesy decyzyjne, * firmach konsultingowych, odpowiadając za doradztwo i prognozowanie zmian w dynamicznie rozwijających się branżach.
Profil słuchacza / wymogiWymagane dokumenty * oryginał świadectwa maturalnego * w przypadku nowej matury - ksero świadectwa ukończenia szkoły średniej * wypełniony kwestionariusz osobowy (dostępny w Biurze Rekrutacji: Wydział w Poznaniu). * 4 zdjęcia dowodowe * kserokopia dowodu osobistego * mężczyźni - kserokopia 1 i 2 strony książeczki wojskowej * zaświadczenie lekarskie o zdolności do studiowania. * dowód wniesienia opłaty wpisowej na konto WSHiR lub osobiste dokonanie wpłaty w kasie WSHiR.
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeZarządzanie Informacją
Studia w Wyższej Szkole Handlu i Rachunkowości trwają trzy lata. Każdy rok akademicki podzielony jest na semestry, które trwają około piętnastu tygodni. Po każdym z nich następuje sesja egzaminacyjna, trwająca dwa tygodnie. W czasie zimowej i letniej sesji egzaminacyjnej student zdaje egzaminy i zaliczenia przewidziane programem studiów.
Trzy pierwsze semestry mają charakter ogólny i przygotowują studentów z zakresu:
* współczesnej teorii przedsiębiorstw,
* prawa gospodarczego,
* handlu i marketingu,
* zarządzania,
* finansów i rachunkowości,
* podatków.
Na drugim roku studiów (po ukończonym trzecim semestrze) studenci wybierają specjalizację. Program realizowany w trakcie kolejnych semestrów skupia się na przedmiotach specjalizacyjnych, stanowiących jednocześnie podstawę do przygotowania pracy dyplomowej.
Studia kończą się obroną pracy dyplomowej oraz uzyskaniem tytułu licencjata.
Przedmioty specjalizacyjne
* Prawo cywile i handlowe,
* Bankowość,
* Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
* Sieci komputerowe i administrowanie systemami informatycznymi,
* Zarządzanie projektami informatycznymi,
* Komputerowa ewidencja gospodarcza,
* Gospodarka i instytucje Unii Europejskiej,
* Komunikacja i negocjacje w biznesie,
* Bazy danych i ich aplikacje,
* Informatyczne podstawy podejmowania decyzji,
* Ubezpieczenia,
* Obrót papierami wartościowymi,
* Promocja w obrocie gospodarczym,
* Technologie informatyczne w rachunkowości,
* Międzynarodowe prawo handlowe,
* Standardy jakości w obrocie gospodarczym,
* Ochrona danych,
* Polityka handlowa Unii Europejskiej,
* Finanse międzynarodowe,
* Obrót gospodarczy,
* Język obcy biznesowy,
* E-biznes,
* Podstawy psychologii zarządzania,
* Rachunkowość zarządcza,
* Ekonomiczne problemy ochrony środowiska,
* Seminarium,