CeleKształcenie w zakresie ubezpieczeń jest szczególnie ważne w związku z procesami integracyjnymi oraz rosnącą dominacją towarzystw obcych na polskim rynku ubezpieczeniowym. Dodatkowym elementem mobilizującym do kształcenia "ubezpieczeniowców" jest reforma systemu emerytalnego i przejęcie od państwa znacznej części obowiązków i odpowiedzialności w zakresie ubezpieczeń rentowo-emerytalnych przez otwarte fundusze emerytalne. Specjalność "ubezpieczenia" polecana jest studentom, którzy zamierzają podjąć pracę w towarzystwie ubezpieczeniowym, lub podjąć pracę na własny rachunek jako agent lub doradca ubezpieczeniowy, lub też pragną podjąć pracę w komórce zarządzania ryzykiem dużego przedsiębiorstwa.
Profil słuchacza / wymogiWymagane dokumnety: # świadectwo dojrzałości (oryginał lub oryginalny odpis) + kserokopia, # podanie wypełnione drukowanymi literami (druk dostępny w Dziale Promocji i Rekrutacji oraz do pobrania bezpośrednio ze strony - podanie), # cztery matowe fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, # kserokopia dowodu osobistego + dowód do wglądu, # zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów na wybranym kierunku (zaświadczenie powinno uwzględniać nazwę wybranego kierunku studiów, np fizjoterapia i być wystawione nie wcześniej niż 12 m-cy wstecz), # kserokopia dowodu wpłaty wpisowego + oryginał do wglądu, # mężczyźni - książeczkę wojskową do wglądu.
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeKierunek: Finanse i Rachunkowość
Specjalność: Ubezpieczenia
Ukończenie kierunku finanse i rachunkowość gwarantuje zdobycie kwalifikacji do podjęcia pracy zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, jak i w różnych instytucjach finansowych, a zwłaszcza w bankach. Absolwenci uzyskują gruntowną wiedzę, dzięki której mogą uczestniczyć w procesie zarządzania finansami w jednostkach gospodarczych. Po ukończeniu studiów będą w stanie ocenić sytuacje finansową zarówno firmy, w której są zatrudnieni, jak i konkurencji; będą potrafili tworzyć krótko- i długofalowe plany rozwoju finansowego, sterować wypłacalnością i rentownością jednostki, analizować zamierzenia inwestycyjne, opracowywać i oceniać wnioski kredytowe itp. Tak wszechstronne wykształceni absolwenci z zakresu finansów mogą starać się o pracę w każdym podmiocie prowadzącym działalność gospodarczą zarówno w kraju jak i za granicą.
PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY
Prawo ubezpieczeniowe
Aktualne podstawy ubezpieczeń
Ubezpieczenia na życie
Marketing w ubezpieczeniach
Ubezpieczenia społeczne
Matematyka finansowa
Negocjacje i techniki sprzedaży ubezpieczeń