Studia I Stopnia - Stosunki Międzynarodowe - Specjalność Fundusze i Projekty Europejskie
CeleWiększość działań podejmowanych dzisiaj w biznesie, polityce, mediach, edukacji czy kulturze wymaga uwzględnienia kontekstu międzynarodowego. Studia w Wyższej Szkole Europejskiej na kierunku stosunki międzynarodowe (w trybie dziennym i zaocznym) oferują nie tylko aktualną wiedzę o współczesnym środowisku międzynarodowym, ale także praktyczne umiejętności niezbędne do profesjonalnego funkcjonowania w tej dziedzinie.
Szczegółowe informacjeOsoby studiujące stosunki międzynarodowe w trybie dziennym mają od drugiego roku studiów do wyboru trzy profile specjalnościowe:
bezpieczeństwo międzynarodowe
biznes międzynarodowy
fundusze i projekty europejskie
Dodatkowo każdy student wybiera jedno z trzech studiów regionalnych, w ramach którego poznaje specyfikę polityczną, gospodarczą i kulturową danego regionu. Do wyboru są:
Amerykanistyka
Azja i Bliski Wschód
Europe. Central European Perspectives (zajęcia w języku angielskim)
Atuty kierunku
Chcemy aby studia na naszej uczelni dawały nie tylko wiedzę, ale także przygotowywały dobrze do potrzeb rynku pracy, dlatego:
staramy się dobierać najlepszą kadrę
dbamy o jakość zajęć, systematycznie prowadzimy monitoring i weryfikację programów nauczania i prowadzących
prowadzimy zajęcia w różnorodnych formach - od klasycznych wykładów, przez konwersatoria, po aktywne formy warsztatowe zajęcia w formie DL
intensywnie uczymy języków obcych
oferujemy blok zajęć praktycznych, takich jak: techniki pisania i prezentacji, informatyka i technologie informatyczne, techniki negocjacji, zarządzanie zasobami ludzkimi, PR
umożliwiamy studentom odbycie stażu w urzędach administracji państwowej, przedsiębiorstwach, organizacjach pozarządowych, mediach
zapewniamy indywidualną opiekę tutorów
dajemy możliwość wyjazdu na stypendia zagraniczne
Fundusze i projekty europejskie
Absolwenci specjalności fundusze i projekty unijne posiadają ogólną wiedzę z zakresu stosunków międzynarodowych pozwalającą im dobrze orientować się w zagadnieniach współczesnego świata, analizować otoczenie i dostrzegać wzajemne powiązania, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Unii Europejskiej i funduszy rozwojowych.
Znają źródła finansowania działalności biznesowej w ramach środków unijnych oraz zasady przygotowywania wniosków. Potrafią opracować wniosek projektowy, sprawnie zarządzać projektem i rozliczać go. Mają wiedzę na temat uregulowań prawnych jednolitego rynku europejskiego oraz zasad działalności gospodarczej w UE, potrafią ocenić zgodność prowadzonych praktyk gospodarczych ze wspólnotowym prawem konkurencji.
Szczególną cechą kształcenia w Wyższej Szkole Europejskiej jest nacisk położony na ścisłe połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznego, warsztatowego przygotowania do pracy zawodowej. W trakcie studiów podkreślana jest samodzielność, umiejętność pracy zespołowej oraz wysokie standardy etyczne.
Dodatkowo każdy student wybiera jedno z trzech studiów regionalnych, w ramach którego poznaje specyfikę polityczną, gospodarczą i kulturową danego regionu. Do wyboru są:
Amerykanistyka
Azja i Bliski Wschód
Europe. Central European Perspectives (zajęcia w języku angielskim)
Gdzie możesz pracować
Po ukończeniu specjalności Fundusze i projekty europejskie absolwenci mogą pracować między innymi w: