Studia I Stopnia - Rewitalizacja Miejska i Przemysłowa
CeleZakres studiów obejmuje 2 semestry i dotyczy szczegółowych aspektów przygotowania i wdrożenia procesu rewitalizacji obszaru miejskiego, poprzemysłowego lub powojskowego. Studia przygotowują kadrę zarządzającą (urzędniczą) do pełnienia funkcji Pełnomocnika ds. Rewitalizacji lub Operatora Programu /Projektu Rewitalizacyjnego.
Profil słuchacza / wymogiStudia podyplomowe adresowane są do zarządzających projektami rewitalizacyjnymi na szczeblu gminy (powiatu, związku międzygminnego). # Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest złożenie następujących dokumentów: # odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjat, inżynier, magister) wraz z jego kserokopią # kserokopia dowodu osobistego strony 1,2,3 i 6 lub awers i rewers, # 2 fotografie (35x45), # aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania.
Tutuł uzyskanyAbsolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodnie
z przepisami Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Szczegółowe informacjeStudia Podyplomowe: Rewitalizacja Miejska i Przemysłowa
Program studiów obejmuje kompleksową problematykę rewitalizacyjną zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym włącznie z przykładowym opracowaniem wniosków aplikacyjnych do funduszy unijnych (EFRR, EFS)zgodnych z Regionalnym Programem Operacyjnym.
Wykładowcami są eksperci i naukowcy oraz praktycy z dyscyplin związanych z problematyką rewitalizacyjną: zarządzaniem środowiskowym, planowaniem przestrzennym, ryzykiem środowiskowym i zdrowotnym, GIS.
Studia kończą się obroną pracy dyplomowej i otrzymaniem dyplomu.