CeleSylwetka absolwenta: absolwent wyposażony będzie w bogaty zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej, ponieważ program studiów umożliwia poznawanie różnych aspektów działalności gospodarczej zarówno w sferze mikro, jak i makroekonomicznej. Uzyska odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy w różnych instytucjach rynku finansowego i organizacjach gospodarczych, a także do podjęcia indywidualnej działalności gospodarczej.
Profil słuchacza / wymogiStudentem WSEiP może zostać absolwent szkoły średniej legitymujący się świadectwem dojrzałości. Rekrutację przeprowadzają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne.
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeKierunek finanse i rachunkowość
POZIOMY I SYSTEMY KSZTAŁCENIA w ramach kierunku FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ
studia I stopnia (licencjackie, 6-semestralne) – stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne)
PROGRAM STUDIÓW OBEJMUJE M.IN. PRZEDMIOTY: podstawy socjologii, historia gospodarcza, języki obce, mikroekonomia, makroekonomia, encyklopedia prawa, prawo gospodarcze, zastosowanie informatyki w naukach ekonomicznych, statystyka, podstawy zarządzania, rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, podstawy ekonometrii, podstawy nauki o finansach, finanse publiczne, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, finanse samorządu terytorialnego, finanse międzynarodowe, bankowość, rynek kapitałowy i pieniężny, ubezpieczenia (gospodarcze i społeczne). zastosowanie matematyki w finansach i bankowości, zarządzanie ryzykiem, controlling w przedsiębiorstwie, przedmioty specjalnościowe (w zależności od wybranej specjalności)
RACHUNKOWOŚĆ
Kierunek: finanse i rachunkowość
Specjalność: rachunkowość
Przedmioty specjalnościowe m.in.:
*
języki obce w biznesie
*
współczesne teorie rachunkowości
*
rachunkowość finansowa
*
rachunkowość podatkowa
*
rachunkowość bankowa
*
rachunkowość budżetowa
*
rachunkowość zarządcza i controlling
*
rewizja sprawozdań finansowych
*
rachunek kosztów i wyników w zarządzaniu przedsiębiorstwem
*
analiza sprawozdań finansowych
*
finanse przedsiębiorstw
*
podatki i prawo podatkowe
*
analiza i diagnostyka ekonomiczna przedsiębiorstw
*
analiza finansowa przedsiębiorstw
Możliwości zatrudnienia: w komórkach finansowo-księgowych każdej jednostki gospodarczej, w biurach doradztwa podatkowego, w firmach audytorskich, w instytucjach administracji rządowej i samorządowej, w organach podatkowych i skarbowych. Ponadto, z uwagi na głęboki zakres wiedzy, możliwość pełnienia funkcji kierowniczych w różnych dziedzinach działalności gospodarczej, prowadzenia własnych firm, w tym również biur rachunkowych.