CelePedagogika resocjalizacyjna
Absolwenci tej specjalności przygotowani są do podjęcia pracy w : zakładach karnych i poprawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, pogotowiach opiekuńczych, policyjnych izbach dziecka, ośrodkach leczenia uzależnień, poradniach psychologiczno- pedagogicznych i socjoterapii, w instytucjach opieki paliatywnej, a także do pracy w charakterze wychowawcy, doradcy, kuratora sądowego w innych instytucjach resocjalizacyjnych, także poza granicami kraju.
Praktyki240 godzin praktyk zawodowych odbywających się w przeciągu 8 tygodni w placówkach związanych ze specjalnością studiów.
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeWyższe Studia I Stopnia (zawodowe-licencjackie)
Kierunek: Pedagogika
Specjalnośc: Pedagogika Resocjalizacyjna
Studia I-go stopnia z pedagogiki trwają 3 lata (6 semestrów). Studenci tego kierunku dokonują wyboru specjalności po trzecim semestrze. Dzięki temu kompetentnie przygotowują się do ukierunkowanej pracy zawodowej. Po zakończeniu studiów absolwent otrzymuje tytuł licencjata pedagogiki w zakresie wybranej specjalności i ponadto zdobywa możliwość kontynuowania kształcenia w ramach studiów II-go stopnia (uzupełniające studia magisterskie).
Wyższe studia zawodowe (I-go stopnia) z pedagogiki obejmują 1080 godzin (niestacjonarne- zaoczne) i 1800 godzin (stacjonarne- dzienne) zajęć dydaktycznych oraz 240 godzin praktyk zawodowych odbywających się w przeciągu 8 tygodni w placówkach związanych ze specjalnością studiów.
Wybrane przedmioty kształcenia :
Psychoterapia i socjoterapia w resocjalizacji, Patologie społeczne, Praca profilaktyczno- resocjalizacyjna w środowisku zamieszkania, Praca wychowawcy w placówkach resocjalizacyjnych dla nieletnich, Praca wychowawcy w zakładzie karnym, System profilaktyki i resocjalizacji, Polityka społeczna, Wybrane problemy postępowania karnego i penitencjarnego, Podstawy prawa karnego i opiekuńczego, Diagnostyka resocjalizacyjna i in