CeleNauka na tym kierunku koncentruje się na problematyce ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego. Pierwszy stopień kształcenia w WSZ obejmuje trzy lata studiów kończących się licencjatem z ochrony środowiska.
Profil słuchacza / wymogiKandydat ubiegający się o przyjęcie na studia musi złożyć w dziekanacie Wyższej Szkoły Zawodowej w Kostrzynie nad Odrą komplet następujących dokumentów: * podanie na obowiązującym na uczelni formularzu (pobier * kserokopia dowodu osobistego, * aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranej specjalności, * świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis), a w przypadku nowej matury - dodatkowo kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej, * 2 fotografie (34 x 52 mm), (bez nakrycia głowy, na jasnym tle) oraz 1 na płycie CD w postaci cyfrowej o wymiarach 2x2,5 cm (236x295 pikseli), o rozdzielczości 300 dpi, w formacie pliku TIF, * dowód wpłaty wpisowego
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeStudia I Stopnia: Ochrona Środowiska
Nauka odbywa się w systemie stacjonarnym, niestacjonarnym i trwa 6 semestrów. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł zawodowy licencjata.
Studenci zdobędą podstawową wiedzę z zakresu biologii, chemii, ekologii, fizyki, informatyki i matematyki, ogólną wiedzę przyrodniczą z biochemii, geologii i gleboznawstwa, hydrologii, meteorologii i klimatologii, mikrobiologii oraz toksykologii, a także wiedzę specjalistyczną z zakresu oddziaływania człowieka na środowisko, zagrożeń dla atmosfery, ochrony przyrody i gospodarowania wodą. Trzyletni program studiów jest uzupełniany przez praktyki zawodowe oraz liczne zajęcia terenowe.
Studentom Ochrony Środowiska oferujemy następujące specjalizacje:
* Kształtowanie i ochrona środowiska,
* Ekologia i ochrona przyrody,
* Technika odnowy środowiska,
* Technologie w ochronie środowiska.
Tytuł licencjata po ukończeniu kierunku Ochrona Środowiska umożliwia podjęcie pracy w:
* administracji państwowej i jednostkach samorządu terytorialnego;
* służbach i urzędach zajmujących się ochroną przyrody (urzędy konserwatorskie, parki narodowe);
* przedsiębiorstwach komunalnych;
* biurach studyjno-projektowych;
* jednostkach naukowo-badawczych;
* placówkach edukacyjnych;
* zakładowych służbach ochrony środowiska;
* społecznych organizacjach ekologicznych;
* komisjach oceniających oddziaływanie inwestycji na środowisko;
* organizacjach kontrolnych i urzędach ochrony środowiska.