CeleStudenci kierunku zdobędą rzetelną wiedzę na temat zarządzania współczesnymi podmiotami (organizacjami) gospodarczymi oraz dotyczącą zasad działalności logistycznej podmiotów gospodarczych. Ponadto poznają zasady sterowania przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, a także istotę logistycznej obsługi klienta. Posiądą umiejętności organizowania i realizacji operacyjnej działalności logistycznej, przedstawiania i uzasadniania poglądów związanych z dążeniem do poprawy operacyjnego zarządzania logistycznego oraz usprawniania zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach i instytucjach. Absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy w charakterze menedżera oraz specjalisty ds. zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych funkcjonujących na rynku krajowym i międzynarodowym oraz do pracy w innych instytucjach, w których konieczne jest zatrudnienie specjalistów z zakresu logistyki.
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjePrzedmioty wspólne dla wszystkich studentów kierunku Logistyka:
* Wychowanie fizyczne
* Języki obce
* Technologia informacyjna
* Filozofia
* Socjologia
* Psychologia ogólna i społeczna
* Ochrona własności intelektualnej
* BHP i ergonomia
* Technologia informacyjna<
* Matematyka
* Statystyka
* Zarządzanie
* Inżynieria systemów i analiza systemowa
* Ekonomia
* Analiza ekonomiczna
* Marketing
* Finanse i bankowość
* Prawo
* Etyka zawodowa
* Towaroznawstwo
* Podstawy logistyki
* Zarządzanie łańcuchem dostaw
* Zarządzanie produkcją i usługami
* Logistyka zaopatrzenia
* Logistyka produkcji
* Logistyka dystrybucji
* Infrastruktura logistyczna
* Normalizacja i zarządzanie jakością w logistyce
* Ekologistyka
* Ekonomika transportu
* Projektowanie i modelowanie procesów w przedsiębiorstwie
* Systemy informatyczne logistyki
* Rynek usług logistycznych
* Opakowania w gospodarce
* Komunikowanie i negocjacje w biznesie
* Historia myśli ekonomicznej
* Polityka ekonomiczna
* Ekonomika przedsiębiorstwa
* Zarządzanie logistyczne w sytuacjach kryzysowych
* Wykłady monograficzne
* Seminarium dyplomowe
Studenci mogą dodatkowo wzbogacić i profilować swoje umiejętności praktyczne oraz wiedzę dzięki możliwości wyboru jednej ze specjalności oferowanych w ramach kierunku:
* Logistyka przedsiębiorstw przemysłowych
* Logistyka handlu i dystrybucji
* Eurologistyka
* Zarządzanie jakością w logistyce
* Transport-Spedycja-Logistyka (TSL)
Absolwent tej specjalności zapozna się ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem przedsiębiorstw branży TSL. W szczególności pozna pojęcia z zakresu spedycji oraz transportu krajowego i międzynarodowego, uzupełni także wiedzę dotyczącą logistyki w przedsiębiorstwach usługowych i przemysłowych. Dzięki uzyskanym umiejętnościom praktycznym absolwent będzie potrafił opracować dokumentację procesów spedycyjnych oraz dokumentację spedycyjną, organizować transport w ruchu krajowym i międzynarodowym (z uwzględnieniem doboru środków transportu), prowadzić działalność z zakresu logistyki w przedsiębiorstwach usługowych i przemysłowych oraz na ich rzecz.
Przedmioty w ramach specjalności: Transport-Spedycja-Logistyka
* Organizacja spedycji
* Transport krajowy i międzynarodowy
* Logistyka w przedsiębiorstwach przemysłowych
* Logistyka w przedsiębiorstwach usługowych
Zarządzanie jakością w logistyce
Zarządzanie jakością to niezwykle obszerna tematyka o rosnącym znaczeniu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dla kierownictwa wszystkich szczebli rekomenduje się pomoc wykwalifikowanych konsultantów, którzy mogą zdiagnozować potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie zarządzania jakością oraz pomogą rozwiązać występujące w danym zakładzie problemy.
Eurologistyka
Specjalizacja EUROLOGISTYKA ukierunkowana jest na kształcenie umiejętności i kompetencji w zakresie kreatywnych zdolności analitycznych i decyzyjnych w dziedzinie logistyki. Absolwent powyższej specjalizacji zapozna się z procesami logistycznymi występującymi w przedsiębiorstwie. Student kończący specjalizację Logistyka będzie mógł podjąć pracę na stanowiskach: specjalista ds. logistyki, koordynator ds. logistyki oraz dyrektor ds. logistyki w przedsiębiorstwach krajowych jak i międzynarodowych.
Logistyka handlu i dystrybucji
Sylwetka absolwenta:
student po ukończeniu specjalności logistyka handlu i dystrybucji powinien być zatrudniany w działach logistyki na stanowiskach specjalisty do spraw: sprzedaży i planowania zakupów, handlu elektronicznego, systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję i transportu wewnętrznego.
Logistyka przedsiębiorstw przemysłowych
Absolwent studiów powinien posiadać ogólną wiedzę i umiejętności niezbędne do operacyjnego zarządzania logistycznego w ramach działów funkcjonalnych podmiotów gospodarczych. Powinien znać istotę zarządzania współczesnymi przedsiębiorstwami przemysłowymi oraz zasady działalności logistycznej tych przedsiębiorstw. Powinien
on rozumieć istotę podejścia systemowego i procesowego w logistyce, zasady sterowania przepływami informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, a także istotę logistycznej obsługi klienta. Powinien umieć organizować i realizować operacyjną działalność logistyczną przedsiębiorstwach przemysłowych, przedstawiać i uzasadniać poglądy związane z dążeniem do poprawy operacyjnego zarządzania logistycznego oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa przemysłowego.