Studia I Stopnia - Kultura Japonii

Więcej informacji

Studia I Stopnia - Kultura Japonii

  • Cele W 2007 roku PJWSTK otworzyła nowy kierunek studiów o charakterze humani­stycznym: kulturoznawstwo, prowadzone Wydziale Kultury Japonii. Studia prowadzone są w trybach: dziennym oraz zaocznym . Przedmiotem studiów jest wiedza o kulturze Japonii, uzupełniona o wprowa­dzającą znajomość ludów i kultur Dalekiego Wschodu, umiejscowiona na tle ogólnej wiedzy kulturoznawczej, a dodatkowo wzbogacona o praktyczne umie­jętności zarządzania kulturą. Studia zaoczne odbywają się w trybie sobotnio-niedzielnym zjazdów w godzi­nach 8:00 – 20:00.
  • Profil słuchacza / wymogi Zasady rekrutacji Kandydaci, którzy na maturze (starej lub nowej) zdali język polski oraz język obcy nowożytny są przyjmowani bez egzaminu wstępnego. Dla pozostałych osób przeprowadzony będzie egzamin wstępny ze znajomości wybranego języka obcego nowożytnego. 1. Zgłoszenia kandydatów na studia przyjmowane są w przez portal rekrutacyjny na www od 5 maja do końca września 2008 roku. [https://rekrutacja.pjwstk.edu.pl] 2. Kandydat zbowiązany jest do rejestracji on-line 3. Kandydat powinien złożyć w Biurze Rekrutacji następujące dokumenty: # świadectwo maturalne (w przypadku nowej matury: Świadectwo Ukończe­nia Szkoły oraz Świadectwo Maturalne). Złożyć należy oryginał lub odpis; # świadectwo zdrowia od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do pracy z komputerem; # kserokopię dowodu osobistego; # cztery zdjęcia formatu dowodowego. 4. Po złożeniu dokumentów i ich weryfikacji przez Dziekanat Uczelni, decyzję o kwalifikacji kandydata na studia zatwierdza Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Dziekana Wydziału Kulturoznawstwa. Decyzję Komisji kandydat otrzymuje drogą elektro­niczną; 5. Kandydaci rejestrujący się przez portal rejestracyjny Uczelni zobowiązani są dostarczyć wszystkie dokumenty w ciągu 2 tygodni od daty rejestracji. 6. Kandydaci zakwalifikowani na studia zobowiązani są zapłacić wpisowe oraz dostarczyć kopię dowodu wpłaty do Dziekanatu. Wpisowe jest bezzwrotne. 7. Po dopełnieniu wszystkich formalności kandydat podpisuje z Uczelnią Kontrakt. Kandydatom podpisującym kontrakt tydzień przed zakończeniem trwania rekrutacji, Uczelnia nie gwarantuje wystawienia dokumentów (legitymacja, indeks) oraz uaktywnienia konta na serwerze Uczelni przed rozpoczęciem zajęć.
  • Tutuł uzyskany Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Program nauczania - informacje ogólne
    Studia mają charakter humanistyczny (kulturoznawczy) i filologiczny zarazem. Nauka języka japońskiego ma na celu jego praktyczne opanowanie w stopniu co najmniej podstawowym – istnieje również możliwość wybrania specjalizacji z intensywną nauką języka japońskiego. Oprócz przedmiotów ogólnych, wchodzących w skład wykształcenia każdego kulturoznawcy (filozofia, historia, socjologia i antropologia kultury, teorie kultury czy zarządzanie kulturą), w programie znajdą się przedmioty da­jące pogłębioną znajomość kultury Japonii, i to nie tylko tej klasycznej, ale też współczesnej, masowej i popularnej. A zatem obok myśli filozoficzno-religijnej prezentowane będą najnowsze zjawiska w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym, zaś na równi z tradycyjnym teatrem, sztukami pięknymi i estetyką – także film i nowoczesne media.
    Ambicją Uczelni jest dawanie wszystkim studentom na równi z wiedzą teore­tyczną także umiejętności praktycznych. Chcemy zatem, by studia kulturoznaw­cze w PJWSTK zaowocowały poznaniem przez studentów najważniejszych i najciekawszych japońskich praktyk kulturo­wych – od etykiety i ceremoniału przez formy życia codziennego aż po praktyki sportowe czy medytacyjne. Dzięki bazie technicznej i specjalistom ofe­rujemy dostęp do najnowszych środków informacji i komunikacji, a w procesie dydaktycznym będą stosowane nowoczesne formy przekazu. Studenci zapo­znają się też z podstawami informatyki, w zakresie przydatnym do pracy z no­woczesnymi środkami komunikacji.
    Niezależnie od japonistycznej specyfiki tych studiów, ich absolwenci będą mo­gli pracować w zawodach związanych z kulturą, a to dzięki otrzymanemu ogólnemu i zawodowemu przygotowaniu kulturoznawczemu. Stąd w programie znajdują się też przedmioty praktyczno-zawodowe, związane generalnie z marketingiem czy administrowaniem kulturą. Oczywiście dzięki dobrej znajomości japońskiego, uzyskanej w trakcie intensywnych lektoratów, absolwenci mają szansę na praktyczny, osobisty kontakt z ludźmi i kulturą Ja­ponii. Licencjaci będą też przygotowani do podjęcia studiów magisterskich (fi­lologicznych, społecznych, humanistycznych), także na innych kierunkach.
    W sumie, licencjackie studia kulturoznawcze, realizowane przez Wydział Kul­tury Japonii PJWSTK, są zorientowane na wykształcenie kompetentnych znawców kultury Japonii, po­siadających dobre przygotowanie językowe oraz teoretyczną i praktyczną zna­jomość form japońskiej kultury. Jednocześnie absolwenci powinni zdobyć dobre wykształcenie ogólnohumanistyczne z zakresu kulturoznawstwa, a także kwali­fikacje zawodowe samodzielnych i kreatywnych menedżerów kultury.

     I Rok

    Język japoński
    Wprowadzenie do kulturoznawstwa
    Wprowadzenie do kultury popularnej Japonii
    Dziedzictwo kulturowe Japonii
    Język angielski
    Komputerowe edytorstwo tekstów
    Wiedza o kulturze współczesnej

    II Rok
    Antropologia społeczna Dalekiego Wschodu
    Dzieje nowożytnej kultury Zachodu
    Język japoński
    Historia Filozofii
    Kultura artystyczna i estetyka Japonii
    Język angielski
    Kultura literacka Japonii
    Technologie multimedialne

Więcej informacji

Inne informacje związane z kulturoznawstwo

  • Studia I Stopnia- Pedagogika kulturoznawcza - menedżer i animator

  • Centrum: Wyższa Szkoła Pedagogiczna Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia-Kulturoznawstwo

  • Centrum: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia-Wiedza o kulturze

  • Centrum: Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa
  • Więcej informacji
  • Studia I Stopnia-Socjologia kultury

  • Centrum: Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa
  • Więcej informacji
  • Studia Podyplomowe - Współczesne kraje słowiańskie Europy Środkowej i Południowej

  • Centrum: UW - Uniwersytet Warszawski
  • Więcej informacji
  • Podyplomowe Studium Promocji Wiedzy o Polsce

  • Centrum: UW - Uniwersytet Warszawski
  • Więcej informacji
  • Podyplomowe Arabistyka

  • Centrum: Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
  • Więcej informacji