Szczegółowe informacjeMisją edukacyjną Wydziału Informatyki jest zapewnienie absolwentom wykształcenia, które pozwoli im bezpośrednio po ukończeniu studiów włączyć się aktywnie w nurt życia gospodarczego i społecznego kraju, regionu, kontynentu i świata.
W nowoczesnych gospodarkach informacja przetworzona – wiedza – stała się cennym produktem, niezbędnym dla ich funkcjonowania. Wiedza informatyczna jest obecnie standardowym narzędziem kadry zarządzającej przedsiębiorstwami lub instytucjami.
W ten sposób rodzi się zapotrzebowanie na nowy rodzaj specjalistów z pogranicza ekonomii i informatyki. Specjalista taki łączy zalety menedżera i informatyka, wypełniając lukę w komunikacji wewnątrz organizacji. Dla wszystkich, którzy chcą zyskać takie umiejętności, studia na WI będą naturalnym wyborem!
Wydział Informatyki kształci specjalistów, oferując:
- starannie wyważony program nauczania,
- specjalnie dobraną kadrę wykładowców,
- szerokie spektrum dodatkowych możliwości edukacyjnych spoza programu studiów.
Absolwenci WI są mile widziani na globalnym rynku pracy. Ich umiejętności czynią z nich groźną konkurencję dla pozostałych kandydatów na stanowiska w zespołach informatycznych, planowania strategicznego, czy badań rynkowych!
Dlaczego kształcimy informatyków w uczelni ekonomicznej?
- Ponieważ sukces we współczesnej ekonomii zależy od stosowania najnowszych osiągnięć informatyki w gospodarce.
- Ponieważ efektywność w gospodarce uzyskuje się obecnie przez innowacje i niekonwencjonalne wykorzystywanie zasobów wiedzy.
- Ponieważ nowe trendy w rozwoju usług i konsumpcji tworzą nowe, nieistniejące wcześniej miejsca pracy.
- Ponieważ zapotrzebowanie na fachowych informatyków tylko w Europie przekroczy w najbliższym czasie podaż o blisko 20% i będzie się utrzymywało przez wiele lat.
- Ponieważ sukces projektu informatycznego jest możliwy tylko wtedy, gdy informatycy i analitycy biznesowi dysponują wysokimi kompetencjami. Bez współpracy i wzajemnego zrozumienia obu tych grup podejmowane działania są nieefektywne, co nieodmiennie skutkuje negatywnym nastawieniem decydentów do innowacji w dziedzinie IT. Skutki takiego nastawienia zaś mają istotne, choć trudne do oszacowania, konsekwencje ekonomiczne.