CeleAbsolwent jest przygotowany do zajmowania stanowisk w biurach prowadzących obsługę ruchu turystycznego, zajmujących się organizacją rekreacji, jak również w hotelach, domach wypoczynkowych, w odpowiednich komórkach administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach odpowiedzialnych za rozwój turystyki. Zdobywa zatem student wiedzę humanistyczną – pozwalającą zrozumieć potrzeby ludzkie, rozumie związki i procesy społeczne zachodzące w turystyce. Wiedza przyrodnicza – dająca podstawy zrozumienia systemu człowiek – środowisko – aktywność ruchowa. Wiedza administracyjna i ekonomiczna, organizacyjna i prawna umożliwia ocenę i świadome wykorzystywanie mechanizmów rynkowych. Absolwent nabywa umiejętności kierowania , samodzielnego planowania oraz realizacji przedsięwzięć w zakresie turystyki, rekreacji i hotelarstwa. Umie samodzielnie opracować i realizować imprezy turystyczne, rekreacyjne, różnego rodzaju zjazdy, sympozja, kongresy. Swobodnie nawiązuje kontakty z ludźmi oparte na umiejętności wykorzystania nowoczesnych środków przekazu oraz płynnego opanowania i umiejętności posługiwania się językami obcymi.
Profil słuchacza / wymogiDo postępowania rekrutacyjnego zostaną dopuszczeni kandydaci, którzy złożą osobiście w punkcie rekrutacyjnym następujące dokumenty: * podanie (druk uczelniany); * oryginał świadectwa ukończenia szkoły; * kserokopię dowodu osobistego (oryginał do wglądu); * kserokopię książeczki wojskowej (oryginał do wglądu); * cztery fotografie podpisane imieniem i nazwiskiem na odwrocie; * w przypadku laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych - zaświadczenie wydane przez właściwy Komitet Główny Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych; * dowód opłaty za postępowanie kwalifikacyjne- opłata jest bezzwrotna; * zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność kandydata do podjęcia studiów w WSP. W zaświadczeniu musi być zaznaczone, że nie ma przeciwwskazań alergicznych i dermatologicznych do udziału w zajęciach sportowo- rekreacyjnych (pływalnia, sala gimnastyczna, siłownia, hala sportowa i zajęcia terenowe). ZASADY KLASYFIKACJI PRZY POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM Prowadząc postępowanie rekrutacyjne instytutowa komisja rekrutacyjna, biorąc pod uwagę świadectwo ukończenia szkoły, wylicza średnią ocen z przedmiotów: * BIOLOGIA * GEOGRAFIA * JĘZYK OBCY Instytutowa komisja rekrutacyjna ustala listę przyjętych na studia na podstawie kolejności wynikającej z obliczenia średniej ocen. W przypadku, gdy limit miejsc na poszczególne kierunki nie zostanie przekroczony, na studia przyjęci będą wszyscy kandydaci.
Tutuł uzyskanyAbsolwent po ukończeniu studiów uzyskuje tytuł Licencjata i ma możliwość kontynuowania studiów uzupełniających magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Program nasz jest kompatybilny z programem obowiązującym na AWF, a przy jego tworzeniu zaangażowali się pracownicy tejże Akademii.
Szczegółowe informacjeStudia I Stopnia: Hotelarstwo
Studia trwają 6 semestrów i obejmują 1550 godzin dydaktycznych minimum programowego oraz 775 godzin dla specjalności Hotelarstwo.
W czasie trwania nauki student ma możliwość zdobywania dodatkowych uprawnień instruktorskich poprzez odrębne kursy, jak np. pilotów wycieczek zagranicznych, instruktora jazdy konnej itp. Dysponując kwalifikowaną kadrą wywodzącą się w większości ze środowiska Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie można być pewnym nabytych przez absolwenta wysokich kwalifikacji zawodowych, co da mu możliwość zatrudnienia w wybranym dziale gospodarki.
Wybrane przedmioty obowiązujące w cyklu nauczania:
* Język obcy I
* Język obcy II
* Filozofia
* Psychologia
* Socjologia
* Historia kultury i sztuki
* Ekonomia
* Organizacja i zarządzanie
* Podstawy marketingu
* Finanse przedsiębiorstw i podstawy rachunkowości
* Podstawy informatyki
* Podstawy statystyki
* Fizjologia pracy i wypoczynku
* Pedagogika czasu wolnego
* Wychowanie zdrowotne i promocja zdrowia
* Ekologia
* Geografia turystyczna
* Krajoznawstwo
* Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne
* Podstawy turystyki
* Teoria i metodyka rekreacji
* Ekonomika turystyki i rekreacji
* Marketing usług turystycznych i rekreacyjnych
* Informatyka w turystyce i rekreacji
* Prawo w turystyce i rekreacji
* Metody i techniki obsługi ruchu turystycznego
* Usprawnienia ruchowe
Wybrane przedmioty specjalności:
* Organizacja pracy biurowej
* Turystyka kwalifikowana i środowiskowa
* Promocja i informacja turystyczna w hotelarstwie
* Organizacja, wyposażanie i funkcjonowanie zakładów hotelarskich
* Usługi hotelarskie i gastronomiczne
* Organizacja kongresów z elementami protokołu dyplomatycznego
* Żywienie i higiena w hotelarstwie oraz gastronomii
* Obsługa klienta
* Systemy informacyjne w hotelarstwie
* Marketing w hotelarstwie