Studia I Stopnia - Ekonomika i Organizacja Turystyki i Hotelarstwa
CeleWyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji prowadzi od roku akademickiego 2007/2008 specjalność: “Ekonomika i organizacja turystyki i hotelarstwa” utworzoną w ramach kierunku Ekonomia . Specjalność na poziomie studiów licencjackich będzie prowadzona wspólnie z Berufsakademie Nordhessen w Heidelbergu, a studenci kończąc studia otrzymają dyplomy obu Uczelni (niemiecki i polski).
PraktykiJeden semestr nauki (III lub IV) studenci będą odbywać w Heidelbergu. W okresie 5-miesięcznego pobytu studenci będą studiować i równolegle odbywać praktyki zawodowe 20/20 godzin tygodniowo. Praktyki będą organizowane w firmach wskazanych przez Uczelnię w Berlinie lub Heidelbergu w Niemczech oraz we Włoszech i na Wyspach Kanaryjskich.
Profil słuchacza / wymogiWarunki przyjęcia na studia:# Złożenie świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis)# Ksero świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej # Dostarczenie czterech fotografii legitymacyjnych# Wypełnienie kwestionariusza osobowego# Popisanie umowy o warunkach odpłatności# Dostarczenie orzeczenia lekarskiego o zdolności do podjęcia nauki# Wniesienie opłaty wpisowej (opłata wpisowa nie podlega zwrotowi)# Kserokopia dowodu osobistegoWarunkiem przyjęcia na specjalność “Ekonomika i organizacja turystyki i hotelarstwa” jest wykazanie się znajomością języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym. Zwolnienie z egzaminu na podstawie znajomości języka angielskiego potwierdzonej certyfikatem na poziomie B2.
Tutuł uzyskanyLicencjat
Szczegółowe informacjeEkonomika i Organizacja Turystyki i Hotelarstwa
Absolwenci kierunku EKONOMIA - specjalność „Ekonomika i organizacja turystyki i hotelarstwa” będą przygotowani do pracy w szeroko rozumianym sektorze turystycznym obejmującym nie tylko firmy turystyczne i hotele ale również punkty informacji turystycznej. Dzięki współpracy z uczelniami zagranicznymi część zajęć poprowadzą wizytujący wykładowcy z Niemiec. Studenci specjalności mają możliwość rozwoju swych umiejętności językowych na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego przygotowujących do pracy w międzynarodowym środowisku współczesnej Europy i świata.
Przedmioty
Podstawy turystyki
Geografia turystyczna
Podstawy marketingu
Ekonomika i organizacja hotelarstwa
Ekonomika i organizacja turystyki wyjazdowej
Ekonomika i organizacja turystyki przyjazdowej
Turyst. tematyczna (agro, zdrowotna, szkolna)
Turystyka biznesowa
Międzynarodowe rynki turystyczne
Marketing usług turystycznych
Badania rynku usług turystycznych
Budżetowanie i kontroling w turystyce
Zast. informatyki w turystyce i hotelarstwie
Prawo w turystyce i hotelarstwie
Zarządzanie projektami turystycznymi