Szczegółowe informacjelicencjackie: stacjonarne – 3 lata (6 semestrów), niestacjonarne – 3 lata (6 semestrów)
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Absolwent studiów będzie posiadał podstawową wiedzę z zakresu nauk społecznych, praw człowieka i zasad funkcjonowania państwa (ustrój, podział władzy, struktura, zadania i zasady funkcjonowania organów państwa, w tym usytuowanie i rola administracji publicznej oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne). Pozna podstawy prawne regulujące obszary związane z bezpieczeństwem wewnętrznym a także nabędzie wiedzę związaną z systemem bezpieczeństwa państwa, systemem zarządzania kryzysowego oraz problematyką różnych rodzajów przestępczości, z terroryzmem włącznie. Będzie potrafił identyfikować, przetwarzać, analizować i wykorzystywać wiedzę i informacje związane z negatywnymi zachowaniami jednostkowymi i społecznymi, które stanowią potencjalne źródło zagrożeń.
Wybrane przedmioty
Wybrane zagadnienia logistyki i finansów publicznych
Prawo karne (materialne i procesowe)
Nowoczesne systemy łączności
Zwalczanie przestępczości w cyberprzestrzeni
System zarządzania w sytuacjach kryzysowych
Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych
Wybrane zagadnienia dotyczące Unii Europejskiej
Bezpieczeństwo społeczności lokalnych i kształtowanie bezpiecznych przestrzeni
Etyka zawodowa funkcjonariuszy służb państwowych
Taktyka i techniki samoobrony
Przykładowe obszary zatrudnienia:
Absolwent będzie przygotowany do pracy w administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne służb państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne (Policja, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Biuro Ochrony Rządu, Straż Miejska).
Absolwent będzie przygotowany do podjęcia studiów wyższych drugiego stopnia na tym samym bądź pokrewnym kierunku (np. Administracja).