Studia I Stopnia - Architekruta Wnętrz

Więcej informacji

Studia I Stopnia - Architekruta Wnętrz

  • Cele Studia I-go stopnia (licencjackie)- dzienne oraz wieczorowe Powstanie nowego wydziału w Polsko- Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie i oczekiwania kierunku nowoczesnej oferty kształcenia w przestrzeni Architektury Wnętrz. Wieloletnie doświadczenia PJWSTK w technologiach informatycznych i technikach komputerowych tworzą nową jakość w kształceniu zawodowym. Połączenie renomy PJWSTK w obszarze technik informacyjnych z uznanymi artystami i wykładowcami ASP prowadzi do wykształcenia wybitnych absolwentów w Dziedzinie Architektury Wnętrz. Ta obecnie nowa rzeczywistość, prowadzi nas do obszaru high – tech , przestrzeni publicznej i nowej jakości komunikacji wizualnej architektury wnętrz. Gruntowna wiedza w obszarze sztuki, wykształcenie zawodowe, humanistyczne, praca w zespole i indywidualna kreacja stają się podstawą nowoczesnej sylwetki absolwenta, odpowiadającej na zapotrzebowanie nowoczesnego rynku pracy, nie tylko w kraju ale i poza jego granicami. PJWSTK posiada nowoczesne zaplecza i laboratoria wyposażone w najnowszą technologię co powoduje, że uzyskanie dyplomu na kierunku Architektury Wnętrz może być paszportem do sukcesu na zmieniającym się współczesnym rynku pracy. Konstrukcja sztuki i kryteriów zawodowych z wykorzystaniem nowych możliwości mediów cyfrowych ma za zadanie wykształcić specjalistów kreatywnych w obszarze współczesnej – nowoczesnej Architektury Wnętrz.
  • Tutuł uzyskany Licencjat
  • Szczegółowe informacje Program nauczania

    Studia mają charakter interdyscyplinarny.
    Z jednej strony łączą przedmioty z obszaru sztuk plastycznych: malarstwa, rysunku, rzeźby z możliwością rozszerzeń na malarstwo w przestrzeni publicznej i media rysunkowe, z wykorzystaniem technik cyfrowych, geometrii wykreślnej, projektowania przestrzeni mieszkalnych, przestrzeni pracy i użyteczności publicznej – wg miary najbliższego kontaktu i oddziaływania na człowieka jak: mebel, drobna forma architektoniczna, oświetlenie, iluminacja, architektura wystawiennicza. Kształcenie obejmuje również zakres projektowania architektonicznego dotyczącego przestrzeni i formy architektonicznej w relacji do człowieka i przestrzeni zurbanizowanej. Student poznaje także wiedzę kierunkową w zakresie podstaw projektowania, projektowania architektury wnętrz, projektowania mebli, projektowania wystaw.
    Z drugiej strony występują przedmioty techniczne m.in. warsztaty grafiki komputerowej, podstawy informatyki, wprowadzenie do modelowania 3D i projektowania gier komputerowych.
    Absolwent Architektury Wnętrz PJWSTK będzie zatem posiadał większe kompetencje i umiejętności w zakresie technik komputerowych niż absolwenci innych wydziałów tego kierunku w Polsce.
    W czasie studiów odbywać będą się prace w plenerze oraz warsztaty – wyjściowa znajomość metod pracy projektowej, przekazu myśli projektowej i sporządzania dokumentacji wykonawczej.
    Nabyte umiejętności predysponują absolwenta Wydziału Architektury Wnętrz do pracy indywidualnej oraz w zespołach architektonicznych, studiach design’u.
    Równolegle do zajęć kierunkowych prowadzone są ćwiczenia z języka angielskiego oraz fakultatywne zajęcia z języka francuskiego, hiszpańskiego, japońskiego lub niemieckiego.
    Po ukończeniu czwartego semestru, studenci wybierają specjalizację i pod kierunkiem promotora tworzą projekt licencjacki. Planowane jest uruchomienie specjalizacji:

    # projektowanie wnętrz;
    # projektowanie wystawiennictwa
Więcej informacji

Inne informacje związane z nowe media