Specjalność "administracja europejska" odpowiada wprost na zapotrzebowanie pracodawców, którzy w coraz większym stopniu uzależnieni są od skutecznego pozyskiwania środków z funduszy unijnych. Program studiów koncentruje się na przekazaniu wiedzy i praktycznych umiejętności umożliwiających przygotowanie projektu oraz skuteczne pozyskanie funduszy UE. Studia uczą samodzielnego wypełniania wniosków aplikacyjnych oraz administrowania funduszami i projektami unijnymi.
Perspektywy zawodowe
Program nauczania realizowany na specjalności "administracja europejska" ma na celu przygotowanie absolwenta do wykonywania pracy na stanowiskach specjalistów w każdym przedsiębiorstwie lub instytucji, która pozyskuje i zarządza projektami europejskimi. Ukończenie studiów umożliwia także sprawowanie funkcji doradcy lub konsultanta do spraw funduszy unijnych. Absolwenci mogą również z powodzeniem założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą skutecznie realizując określone cele na rzecz innych przedsiębiorców.
Program nauczania
Przedmioty specjalnościowe
- komunikowanie z otoczeniem
- zarządzanie zasobami ludzkimi
- organizacja i techniki pracy biurowej
- unijne fundusze strukturalne
- przygotowanie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie projektu
- pomoc publiczna
- zamówienia publiczne
- zarządzanie projektem
- rozliczenia projektu
- audyt i kontrola, monitoring i ewaluacja
Informacje dodatkowe
Absolwenci studiów pierwszego stopnia (licencjackich) mogą kontynuować naukę w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie na 2-letnich studiach drugiego stopnia (magisterskich uzupełniających) na kierunku "politologia" lub "zarządzanie" w dowolnej specjalności, wybranej według obowiązujących zasad.
Studia z zakresu administracji europejskiej prowadzone są w ramach kierunku studiów "administracja". Studia prowadzone są w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym.