Planowanie przestrzenne
Specjalność ta wyposaża w interdyscyplinarną wiedzę z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego oraz ekonomiczną, przyrodniczą i społeczną. Przygotowuje do kształtowania środowiska przestrzennego ludzi zgodnie z ich potrzebami, wymogami cywilizacyjnymi, możliwościami technicznymi, zasadami ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju. Absolwent będzie wyposażony w niezbędną wiedzę potrzebną do pracy w zespołach przygotowujących opracowania i dokumenty planistyczne na poziomie lokalnym i regionalnym. a także w organizacjach konsultingowych i biznesowych. Wiedza w ramach tej specjalności przygotowuje do pracy urzędniczej w różnych rodzajach administracji publicznej - tak rządowej jak i samorządowej - oraz do stosowania prawa w instytucjach niepublicznych.
Sylwetka Absolwenta
W trakcie trzyletnich studiów absolwenci uzyskują szeroką wiedzę dotyczącą kierowania zespołami ludzkimi w administracji wyższego szczebla (gminie, powiecie, województwie, centrali), a także w instytucjach i organizacjach dotyczących ubezpieczeń, bankowości, finansów, w firmach nadzorczych i kontrolnych. Posługiwanie się językiem obcym, umiejętność korzystania z techniki komputerowej, poznawanie metod badań społecznych, wyrobienie nawyku korzystania z literatury - to walory studiowania na kierunku administracja.
Absolwenci po tym kierunku mogą podjąć pracę w:
-
administracji rządowej i samorządowej różnego szczebla,
-
funduszach emerytalnych, kasach chorych, zakładach ubezpieczeń społecznych, funduszach powierniczych, kasach rolniczego ubezpieczenia społecznego, firmach ubezpieczeniowych,
-
bankowości, urzędach skarbowych, radach nadzorczych, jednostkach kontrolnych,
-
administracji sądowej, prokuraturze, ośrodkach opiekuńczych,
-
instytucjach consultingowych, spółkach cywilnych, spółkach akcyjnych itp.