Studenci wybierając jako specjalność administrację publiczną mogą liczyć na pozyskanie niezbędnej wiedzy z zakresu ustroju i kompetencji administracji, a także polityki finansowej samorządu terytorialnego.
Specjalność ta daje możliwość zatrudnienia zarówno w Urzędzie Miasta, Urzędzie Wojewódzkim, jak i w instytucjach powiatowych. Możliwe jest również uzyskanie zatrudnienia w sądach. Kończąc tę specjalność absolwent posiada swobodę poruszania się w podstawowych aktach prawnych regulujących kwestie podziału terytorialnego, zna instytucje prawa urzędniczego, a marketing usług komunalnych jest dla niego wyzwaniem godnym adepta Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSHE.
W trakcie trzyletnich studiów absolwenci uzyskują szeroką wiedzę dotyczącą kierowania zespołami ludzkimi w administracji wyższego szczebla (gminie, powiecie, województwie, centrali), a także w instytucjach i organizacjach dotyczących ubezpieczeń, bankowości, finansów, w firmach nadzorczych i kontrolnych. Posługiwanie się językiem obcym, umiejętność korzystania z techniki komputerowej, poznawanie metod badań społecznych, wyrobienie nawyku korzystania z literatury - to walory studiowania na kierunku administracja.