Korzyści
Omawiane technologie dotyczą: konstrukcji algorytmów i oprogramowania, sieci komputerowych i baz danych, metod zabezpieczania i uwierzytelniania dostępu do zasobów informacyjnych oraz sposobów ich prezentacji
i udostępniania za pomocą serwisów www. Dodatkowo prezentowane są przykłady realizacji omawianych koncepcji przy wykorzystaniu narzędzi darmowych. Ćwiczenia i projekty realizowane w grupach pod kierunkiem fachowców z poszczególnych dziedzin dają możliwość samodzielnej pracy z omawianymi rozwiązaniami technologicznymi. Jest to istotne z punktu widzenia ich przyszłego wykorzystywania i wdrażania w firmach i instytucjach.
Praktyczny charakter studiów
Program studiów zapoznaje słuchaczy z najnowocześniejszymi rozwiązaniami stosowanymi aktualnie
w dziedzinie sieci komputerowych i baz danych. Poza solidnymi podstawami teoretycznymi słuchacze zdobywają praktyczne umiejętności posługiwania się bazami danych, niezbędne przy tworzeniu nowoczesnych i funkcjonalnych systemów informatycznych. Duża liczba ćwiczeń praktycznych i samodzielnych projektów umożliwia opanowanie prezentowanego materiału i ułatwia powiązanie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi.
Kadra
Grono wykładowców stanowią dydaktycy reprezentujący Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku, Instytut Podstaw Informatyki PAN, Uniwersytet Gdański oraz praktycy doświadczeni w opracowywaniu i wdrażaniu projektów informatycznych. Wykładowcy na tym kierunku to m.in.: dr Andrzej Borzyszkowski, dr Tomasz Borzyszkowski, dr Jakub Nejman, dr Wiesław Pawłowski, Grzegorz Piotrowski.
Program
1. Wstęp do informatyki (48 godz.)
A. Algorytmika
B. Elementy kryptografii
C. Systemy specyfikacji i projektowania oprogramowania
D. Systemy operacyjne
2. Programowanie i bazy danych (68 godz.)
A. Wstęp do programowania
B. Programowanie obiektowe
C. Relacyjne bazy danych
D. Serwery baz danych
E. Standardy dostępu do baz danych
3. Sieci komputerowe (36 godz.)
A. Architektura i typologia sieci
B. Protokół TCP/IP
C. Aspekty bezpieczeństwa w sieciach
4. Technologie Internetowe (24 godz.)
A. Serwer HTTP – konfiguracja i administrowanie
B. Elementy technologii WWW
5. Seminarium dyplomowe (8 godz.)
Szczegółowy program studiów
Forma zaliczenia:
1. Test sprawdzający
2. Praca dyplomowa
miesiące nauki 9 liczba godzin 184 liczba zjazdów 10
Dodatkowe certyfikaty
WSB w Gdańsku oferuje słuchaczom możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji przez uczestnictwo w 2 bezpłatnych szkoleniach. Udział w każdym z nich zostanie potwierdzony certyfikatem.