Szczegółowe informacjeNa I roku studiów większość przedmiotów wypełnia wspólny program dla wszystkich specjalności i obejmuje zdobywanie podstawowej wiedzy politologicznej i ogólnohumanistycznej m.in. z historii politycznej, psychologii społecznej, filozofii, logiki i najnowszej historii Polski.
W trakcie II roku kształcenie obejmuje rolę samorządu terytorialnego w rozwiązywaniu problemów lokalnych oraz regionalnych. Studenci poznają struktury i zadania poszczególnych szczebli administracji samorządowej ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i wykonywania strategii rozwojowych dla gmin, powiatów i samorządów wojewódzkich.
Na III roku obok pracy nad dyplomem kształcenie specjalnościowe obejmuje problematykę finansów publicznych i funduszy europejskich, przeznaczonych na różne programy społeczne i rozwojowe, przyjęte w regionalnych programach operacyjnych. Ponadto studenci zdobywają umiejętności w kreowaniu lokalnych polityk, marketingu politycznym i działalności społeczno-politycznej w tzw. trzecim sektorze.
Taki program przygotowuje fachowców do pełnienia roli lokalnych liderów, rzeczników społecznych przedsięwzięć lub urzędników na wszystkich szczeblach samorządowych.