CeleCele: Przygotowanie słuchaczy do pracy w prokuraturach. Program studium oparty jest na Zarządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 26 września 2007 r. w sprawie studium zawodowego jako cyklicznej formy doskonalenia zawodowego urzędników sądów i prokuratury (Dziennik Urzędowy Ministra Sprawiedliwości z 12 listopada 2007 r., nr 8, poz. 36).
Profil słuchacza / wymogiSłuchacze: Absolwenci studiów I i II stopnia. ZASADY NABORU O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem przyjęcia na studia jest dyplom licencjata i pomyślnie przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne. Nabór na studia prowadzi się 2 razy do roku w semestrze zimowym (zajęcia od października) i w semestrze letnim (zajęcia od marca)
Szczegółowe informacjeINFORMACJE O STUDIACH
Studia podyplomowe na Wydziale Humanistycznym i Wydziale Administracji stanowią uzupełnienie podstawowej oferty edukacyjnej. Pozwalają na poszerzenie lub nabycie nowej wiedzy w dowolnym momencie rozwoju zawodowego.
Podstawowym warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie dyplomu studiów wyższych - z tytułem co najmniej licencjata (względnie zaświadczenie o studiowaniu na ostatnim semestrze studiów wyższych)
ORGANIZACJA ZAJĘĆ NA STUDIACH PODYPLOMOWYCH
Studia podyplomowe są studiami niestacjonarnymi - zaocznymi.
Zajęcia odbywają się w weekendy zjazdowe co 2 tygodnie (w soboty od 9.00-19.00 i w niedziele od 8.00-15.00)
ORGANIZACJA ZAJĘĆ KURSOWYCH
Kursy mają charakter warsztatowy i obywają się w formie 1-2 dniowych sesji. Warunkiem uruchomienia kursu jest zebranie wystarczającej liczby kandydatów (co najmniej 15- 20 osób w grupie). Zapisy do grup przyjmuje dziekanat Wydziału Humanistycznego na podstawie pisemnej deklaracji uczestnictwa w wybranym kursie.
Warunkiem ukończenia kursu jest obecność i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia kursu, Studenci BWSH również wpis do suplementu (część B dyplomu ukończenia studiów).
Wybrane zagadnienia objęte programem studiów: Podyplomowe Studium dla Pracowników Prokuratury
- Podstawy prawa
- Wykorzystanie w pracy urzędnika najnowszych metod i technik dokumentacyjnych oraz służących komunikowaniu się na odległość
- Budżet i finanse
- Prokuratura (ustawa o prokuraturze, regulamin powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, struktura organizacyjna, organizacja i zakres działania sekretariatów, współpraca ze środkami masowego przekazu itp.)
- Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne
- Obieg i archiwizacja dokumentów
- Kształtowanie wizerunku urzędnika prokuratury
- Psychologiczne mechanizmy relacji interpersonalnych na płaszczyźnie kontaktów z interesantami oraz w pracy zespołowej
- Problematyka "wypalenia zawodowego" - techniki motywacyjne, metody przeciwdziałania stresowi
- Seminarium dyplomowe