CeleStworzenie Podyplomowego Studium Sądownictwa Arbitrażowego stanowi odpowiedź na obserwowany w ostatnich latach wyraźny wzrost zainteresowania problematyką sądownictwa polubownego (arbitrażowego) oraz innych pozasądowych metod rozwiązywania sporów. Jest on następstwem nie tylko praktycznych trudności związanych z funkcjonowaniem sądów powszechnych, ale również rosnącego przekonania, że arbitraż i mediacja są w stanie efektywniej realizować potrzeby współczesnego obrotu gospodarczego.
Profil słuchacza / wymogiStudium przeznaczone jest przede wszystkim dla osób praktykujących w charakterze arbitrów lub mediatorów, a w dalszej kolejności dla sędziów, pozostałych prawników, a także absolwentów innych kierunków studiów wyższych.
Szczegółowe informacjeProgram Studium obejmuje zajęcia dotyczące regulacji arbitrażu i mediacji w prawie polskim i obcym, a także rozmaite aspekty związanej z nimi praktyki.
Warunki ukończenia
wysłuchanie wszystkich wykładów. Napisanie pracy dyplomowej, z której ocena będzie wpisana na świadectwie dokumentującym ukończenie studiów. Wybór tematu pracy dyplomowej z listy przedstawionej przez Kierownika Studium. Lista. Praca dyplomowa powinna mieć objętość 30 – 40 stron znormalizowanego wydruku komputerowego, opatrzona spisem treści, spisem bibliograficznym i przypisami. Powinna być złożona w terminie do końca maja każdego roku, w dwu egzemplarzach : jednym w formie papierowej, drugim w formie elektronicznej (płyta CD lub DVD).