Szczegółowe informacje
Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej otrzymuje tytuł zawodowy licencjata. Jest przygotowany do pracy na rzecz osób (dzieci, młodzieży, osób dorosłych), rodzin, środowisk i grup społecznych, wykazujących syndrom nieprzystosowania społecznego i potrzebujących różnorodnych form wsparcia wychowawczego, profilaktycznego, terapeutycznego i resocjalizacyjnego. Jest profesjonalistą zorientowanym na potrzeby drugiego człowieka, gotowym nieść mu pomoc i umożliwiać wielowymiarowy rozwój.
W programie studiów przewidziano bogatą ofertę zajęć z zakresu psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa, profilaktyki społecznej, metodyki pracy resocjalizacyjnej oraz intensywne kształcenie językowe. Absolwent ma także praktyczne umiejętności w zakresie komunikacji społecznej, posługiwania się nowoczesną technologią informacyjną, zdolność dostrzegania i samodzielnego rozwiązywania problemów resocjalizacyjnych.
Integralną część kształcenia stanowią praktyki pedagogiczne, organizowane w różnych typach placówek i instytucji podejmujących działania profilaktyczno-resocjalizacyjne.
Absolwent jest przygotowany do pracy w instytucjach publicznych, ośrodkach szkolno- wychowawczych i różnego rodzaju placówkach zajmujących się profilaktyką społeczną i rozwiązywaniem problemów patologii, np.:
ośrodki resocjalizacyjno-wychowawcze dla nieletnich, zakłady karne;
straż miejska, służby profilaktyczno-społeczne policji, sądy, wojsko;