POJAZDY I MASZYNY ROBOCZE - program studiów umożliwia zdobycie gruntownej wiedzy inżynierskiej, dzięki której absolwent może samodzielnie rozwiązywać problemy w eksploatacji pojazdów i maszyn roboczych, kierować zespołami ludzkimi i wdrażać innowacje techniczne. Dzięki zdobytym kwalifikacjom absolwent ma możliwość podjęcia pracy w firmach transportowych, w zapleczu obsługowo - naprawczym pojazdów i maszyn roboczych oraz zakładach motoryzacyjnych.
ORGANIZACJA I PRZEBIEG STUDIÓW
Stacjonarne studia na specjalności obejmują 7 semestrów zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, projekty, seminaria i laboratoria) oraz 8 tygodni praktyki zawodowej. Na program studiów składają się przedmioty z edukacji podstawowej, gdzie student uzyskuje wiedzę z zakresu przedmiotów ogólnych i podstawowych. W ramach edukacji inżynierskiej student uzyskuje wiedzę z zakresu przedmiotów kierunkowych, dotyczących zagadnień wykorzystania metod komputerowych w projektowaniu maszyn.
Studia niestacjonarne obejmują treści programowe przedmiotów podstawowych i kierunkowych studiów stacjonarnych. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się z reguły dwa razy w miesiącu (piątek po południu, sobota i niedziela).
Formą rozliczenia poszczególnych przedmiotów jest egzamin lub zaliczenie. Po trzecim roku studiów studenci odbywają 8-tygodniową praktykę zawodową, związaną z wdrażaniem się do pracy zawodowej.