CeleW ramach kursu wyjaśnione są podstawowe pojęcia matematyki dyskretnej, działania na macierzach oraz rozpoznawanie typów ich relacji i własności. Tłumaczone są pojęcia związane z grafami i ich praktyczne zastosowanie, zagadnienie indukcji matematycznej, metody określania ciągów i sposoby wyznaczania ich postaci jawnej. Wyczerpującym wyjaśnieniom towarzyszą przykłady, zadania oraz test na zakończenie każdego modułu.
Przyswojenie wiadomości oraz zdobycie objaśnianych umiejętności znacznie ułatwi poruszanie się po problemach matematyki dyskretnej i zagadnieniach z zakresu informatyki.
Profil słuchacza / wymogiWszyscy zainteresowani.
Szczegółowe informacjeWe współczesnym świecie każdy inżynier musi posiadać gruntowne wykształcenie w zakresie podstaw matematyki. Dotyczy to szczególnie osób zajmujących się szeroko rozumianą informatyką - od projektowania komputerów, po ich wyspecjalizowane zastosowania inżynierskie, ekonomiczne itd. Podstawowe pojęcia matematyczne stanowią nie tylko fundament, ale i język informatyki. Jego baza to matematyka dyskretna, która jest przedmiotem niniejszego kursu. Matematyka dyskretna to nazwa łącząca wiele działów matematyki, które badają struktury dyskretne, (czyli nieciągłe). Należą do nich między innymi teoria liczb, kombinatoryka, teoria grafów, logika, algebra liniowa, kryptografia.