CeleUmożliwienie uzyskania i podwyższenia kwalifikacji muzyczno-ruchowych przez pedagogów specjalnych oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, muzyki, umuzykalnienia, rytmiki, wychowania fizycznego, instruktorów tańca, muzykoterapeutów, fizjoterapeutów, animatorów oświatowo-kulturowych, logopedów.
Wyposażenie w umiejętności włączania ruchu z muzyką do lekcji wychowania muzycznego i fizycznego, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych..
Celem studiów z zakresu kształcenia muzyczno-ruchowego w najogólniejszym ujęciu jest przede wszystkim poszerzenie praktycznej wiedzy słuchaczy oraz doskonalenie ich umiejętności ruchowo-tanecznych i muzycznych.
Szczegółowe informacjeStudia kwalifikacyjne, nadające kwalifikacje do prowadzenia tańca, muzyki i ruchu metodą C. Orffa oraz choreoterapii.
Czas trwania studiów podyplomowych: 4 semestry
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom poszerzania znajomości różnych form ruchu z muzyką i pogłębiania umiejętności ich stosowania przez pedagogów w pracy dydaktyczno-wychowawczej, rewalidacyjnej, resocjalizacyjnej i terapeutycznej utworzone zostały w roku akademickim 1997/1998 Studia Podyplomowe o specjalności Kształcenie Muzyczno-Ruchowe.
Program studiów, sporządzony w oparciu o analizę wyników badań dotyczących potrzeb dokształcania pedagogów i ich gotowości do podjęcia studiów podyplomowych, przewiduje realizację podstawowego bloku specjalizacyjnego. Prowadzenie poszczególnych przedmiotów opiera się głównie na formie warsztatu artystycznego.