Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku

Información

Nasza uczelnia świętuje w tym roku 15-lecie swojej działalności. W tym czasie przebyliśmy długą drogę, ale nasza ciężka praca przyniosła efekty. Od początku swojej kadencji stawiałem na trzy hasła – Akademickość, Nowoczesność i Atmosfera – chciałbym, aby właśnie w ten sposób opisywano naszą uczelnię. I w tym kierunku nadal będziemy podążać.

Możemy pochwalić się statusem najlepszej niepaństwowej uczelni w regionie. To bardzo zaszczytny tytuł i to, że tak jest ogromnej mierze jest zasługą prof. J. Szabłowskiego, mojego poprzednika na stanowisku Rektora. Jego rolę należy w tym miejscu szczególnie docenić i podkreślić.

Status najlepszej uczelni magisterskiej, który regularnie potwierdzają prestiżowe rankingi, to również przesłanka do tego, abyśmy w dalszym ciągu pracowali nad usprawnianiem procesu dydaktycznego, poszerzaniem i uatrakcyjnianiem oferty edukacyjnej oraz pracą nad kreowaniem wizerunku naszej uczelni. Nasza uczelnia powinna stawać się coraz bardziej znaczącym ośrodkiem nie tylko dydaktycznym ale i naukowym. Zależy nam również na coraz większej integracji ze środowiskiem lokalnym.

Nowoczesne kształcenie wymaga nadążania za interdyscyplinarnym rozwojem nauki i zapotrzebowaniem przemysłu na kadry nie tylko o szerokiej wiedzy merytorycznej, lecz również znajomości języków obcych, technik informatycznych, mobilności oraz wyrobienia nawyku samokształcenia i myślenia innowacyjnego. Nakazem chwili jest więc szeroka, dydaktyczna współpraca między wydziałami w tworzeniu nowych i ciągle modyfikujących się obszarów nauczania.

Jako uczelnia wyższa przygotowujemy do podjęcia samodzielnej pracy przyszłych menedżerów, specjalistów w dziedzinie ekonomii, finansów, gospodarki przestrzennej czy też politologii - a więc przyszłe elity, które zajmą niejednokrotnie wysoką pozycję w kraju. Dlatego też poza rzetelnym wykształceniem nasi absolwenci powinni charakteryzować się takimi cechami jak odpowiedzialność, wysoki stopień moralności i etycznego postępowania, a te cechy powinni przejąć od swoich nauczycieli. Nie bez znaczenia jest także wspieranie działalności studenckiej w organizacjach, kołach naukowych, zespołach muzycznych i sportowych, jako elementów przygotowania do życia społecznego.

Niech ten rok akademicki będzie nie tylko okresem wytężonej pracy i nauki, ale również rozwoju zainteresowań intelektualnych, kulturalnych i sportowych.

Dr Edward Hościłowicz
Rektor WSFiZ

Oferta szkoleniowa

1 2

Strona 1 z 2