WSTKT-Wyższa Szkołą Technik Komputerowych i Telekomunikacji

Información

Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach, jest pierwszą w regionie świętokrzyskim niepaństwową uczelnią techniczną. Szkoła została powołana decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 września 2002 roku na podstawie art.11 ust.1 ustawy z dnia 26 czerwca 1997 roku o wyższych szkołach zawodowych (Dz.U.Nr 96, poz.590 oraz z 1998 roku Nr 106, poz. 668). Uczelnia jest wpisana do rejestru Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu pod numerem 110.

    Szkoła oferuje:
         - Poszukiwany nie tylko w Europie, dobrze płatny zawód,
         - Wysoki poziom nauczania gwarantowany przez
           zatrudnienie wybitnych polskich naukowców,
         - Dobre przygotowanie zawodowe przyszłego inżyniera,
         - Nowoczesne metody nauczania umożliwiające wszystkim
           studentom przyswojenie najnowszej wiedzy w zakresie
           informatyki i telekomunikacji,
         - Nowoczesne programy nauczania dopasowane do
           standardów obowiązujących w krajach zachodnich,
         - Biegłe opanowanie języka angielskiego a także niemieckiego i kontakty
           międzynarodowe, w tym wykłady naukowców
           zagranicznych,
         - Dobrą atmosferę studiów, wszechstronny rozwój
           zawodowo-intelektualny studentów.

    Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji w Kielcach jest jedyną tego typu uczelnią w Polsce. Uczelnia kształci studentów na 3,5 letnich studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w specjalnościach telekomunikacja i systemy teleinformatyczne oraz nowej specjalności zarządzanie multimediami.

   
    Uczelnia ma podpisane umowy o współpracy z Uniwersytetem w Wuppertalu (Niemcy), Uniwersytetem w St.Pölten (Austria), Uniwersytetem Kodolanyi Janos (Węgry), Uniwersytetem Presov (Słowacja), Uniwersytetm Zagrzeb (Chorwacja). Przewiduje się wymianę studentów i kadry naukowo-dydaktycznej z partnerami europejskimi, wymianę doświadczeń naukowo-dydaktycznych oraz uczestnictwo we wspólnych programach badawczych. Nasi studenci będą odbywać praktyki zawodowe w najlepszych firmach Regionu Świętokrzyskiego, w tym Centrum Systemów Komputerowych ZETO w Kielcach, ISKRA. Podpisane są także umowy z firmami niemieckimi na odbywanie praktyk studenckich w Niemczech.
   
    Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem zawodowym inżyniera, równorzędny z dyplomem uczelni państwowej. Inżynierowie telekomunikacji i teleinformatyki oraz specjalności zarządzanie multimediami należą do najbardziej poszukiwanych specjalistów w Europie Zachodniej a także w kraju.
   
    Zapewniamy naukę na najwyższym poziomie z uwzględnieniem najnowszych trendów w technice teleinformatycznej. Poziom nauczania w naszej Uczelni i bardzo dobre przygotowanie zawodowe absolwentów gwarantuje kadra naukowa, którą stanowią wybitni naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (między innymi: prof.zw.dr hab.inż. Andrzej Dziech, prof.zw.dr hab.inż. Mariusz Ziółko, prof.zw.dr hab.inż. Tadeusz Pisarkiewicz, prof.zw.dr hab. Andrzej Pach, prof.dr hab. Zdzisław Papir). Akademia Górniczo-Hutnicza należy do najlepszych polskich uczelni o uznanej randze międzynarodowej. Wielu naszych wykładowców prowadziło też wykłady dla studentów w renomowanych uczelniach w Europie Zachodniej.

    Przygotowanie zawodowe absolwentów umożliwi kontynuację studiów na poziomie magisterskim na specjalności telekomunikacja i teleinformatyka. Stosowna umowa umożliwia naszym absolwentom podjęcie studiów magisterskich na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Absolwenci naszej uczelni bez trudu znajdą pracę nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej.

    Siedziba uczelni mieści przy ul. Toporowskiego 98, 25-553 Kielce, tel.(0-41) 331-02-33.

 
Sponsorem Uczelni jest Centrum Systemów Komputerowych ZETO w Kielcach. Dysponujemy nowocześnie wyposażonymi pracowniami komputerowymi z pełnym dostępem do Internetu dla wszystkich studentów. Przewidujemy wizyty naszych studentów w zagranicznych ośrodkach naukowych, w celu poznania bazy laboratoryjnej i uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych.
   
    Pierwsza grupa naszych studentów gościła na uniwersytecie w Wuppertalu. Wyjazd ten został sfinansowany dzięki grantowi Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). W ramach wizyty studenci uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, poznawali obowiązujące na Zachodzie systemy i metody kształcenia w zakresie informatyki. Odwiedzili także inne ośrodki akademickie, m.in. w Kolonii, Frankfurcie nad Menem i Düsseldorfie.

Oferta szkoleniowa