Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa
Información
Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa została założona w 2002 roku (jest wpisana do rejestru Wyższych Szkół Zawodowych pod nr 105, prowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego). W roku akademickim 2005/2006 pierwsi absolwenci uczelni otrzymali dyplomy licencjackie.
WWSH zaprasza maturzystów zainteresowanych nowoczesną, interdyscyplinarną formułą studiowania. W ofercie edukacyjnej uczelni znajdują się:
1. TRZYLETNIE STUDIA I STOPNIA (stacjonarne i niestacjonarne) na następujących kierunkach i specjalnościach:
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:
- dziennikarstwo
- dziennikarstwo internetowe
-doradztwo wizerunkowe
-edytorstwo medialne
-e-edytorstwo
Filologia polska:
-edytorstwo i grafika wydawnicza
-polonistyka
Kulturoznawstwo:
-religioznawstwo
-socjologia kultury
-wiedza o kulturze
2. DWULETNIE UZUPEŁNIAJĄCE STUDIA II STOPNIA (stacjonarne i niestacjonarne) na kierunku
Kulturoznawstwo
-wiedza o kulturze
- gender studies
- media relations
3. STUDIA PODYPLOMOWE
- Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
- Dziennikarstwo Internetowe
- Edytorstwo i Rynek Książki
WWSH jest pierwszą w Polsce uczelnią niepubliczną realizującą nowoczesny program zintegrowanego kształcenia humanistycznego.
Studia I stopnia w WWSH dzielą się na dwa etapy:
1. pierwszy, wspólny dla wszystkich słuchaczy; jego celem jest zbudowanie fundamentów solidnej wiedzy ogólnohumanistycznej (studenci zapoznają się z podstawami różnych dyscyplin naukowych: historii, historii i teorii literatury, historii sztuki, filozofii, socjologii, psychologii);
1. drugi wypełniają zajęcia specjalizacyjne dla wybranego kierunku i specjalności.
Studia II stopnia inaugurujemy od roku akademickiego 2007/2008.
19 czerwca 2007 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjął decyzję nadającą Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Kulturoznawstwo. Decyzja ta jest kolejnym ważnym elementem w rozwoju szkoły, poszerzającym znacząco ofertę edukacyjną. W najbliższej przyszłości WWSH będzie starać się o uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia również na pozostałych kierunkach (Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Filologia polska).
Studia podyplomowe są prowadzone od roku akademickiego 2005/2006:
Od października 2005 roku - we współpracy z Polską Fundacją Upowszechniania Nauki i pod patronatem Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk - uczelnia organizuje Podyplomowe Studia Komunikacji Społecznej i Mediów od października 2006 r. WWSH - wspólnie z Biblioteką Analiz - prowadzi Podyplomowe Studia Edytorstwo i Rynek Książki.
WWSH nawiązuje do tradycji kultury europejskiej (klasycznej – śródziemnomorskiej) i do dawnej idei uniwersytetu, jako miejsca zdobywania wszechstronnej wiedzy i stopniowego przechodzenia kolejnych etapów edukacji. Odwołując się do tradycji, sięgamy zarazem po najnowsze modele kształcenia, realizowane w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej oraz wyznaczamy perspektywy nowoczesnej edukacji humanistycznej – interdyscyplinarnej, wpisanej integralnie we wspólny obszar kultury europejskiej. Dzięki temu absolwenci WWSH są wszechstronnie przygotowani do pracy w wybranych zawodach w rzeczywistości zjednoczonej Europy.
WWSH kształci nowoczesną kadrę nauczycielską dla zreformowanego szkolnictwa polskiego, dziennikarzy, edytorów, redaktorów oraz menadżerów kultury, wyróżniających się szeroką wiedzą i profesjonalną sprawnością w działaniu.
Wysoki poziom merytoryczny WWSH gwarantują pracownicy naukowo-dydaktyczni, rekrutujący się przede wszystkim z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, z innych placówek PAN oraz z Uniwersytetu Warszawskiego.
Uczelnia oferuje oryginalny program dydaktyczny i przyjazną atmosferę.
WWSH dysponuje nowoczesnymi salami wykładowymi i pracowniami w nowym budynku w centrum Warszawy. Przyznaje stypendia za wyniki w nauce, stypendia socjalne oraz zapomogi.