Controlling i Rachunkowość Zarządcza w Praktyce - Studia Podyplomowe
Szczegółowe informacje
Cel studiów
uzyskanie przez absolwentów niezbędnej wiedzy z zakresu projektowania i wdrażania systemów controllingu, budżetowania operacyjnego i rachunkowości zarządczej (w tym rachunku kosztów działań) oraz umiejętności stosowania ich w praktyce;
nabycie praktycznych umiejętności tworzenia systemów budżetowania operacyjnego i systemów rachunku kosztów działań (dzięki zajęciom prowadzonym w formie warsztatów komputerowych);
przygotowanie absolwentów do twórczego uczestnictwa w zespołach realizujących przedsięwzięcia wdrożeniowe z zakresu tworzenia i wdrażania systemów controllingowych.
Adresaci
Osoby, które ukończyły studia wyższe (studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie) dowolnego kierunku studiów i są zainteresowane pozyskaniem wiedzy i nabyciem umiejętności z zakresu tworzenia i stosowania w praktyce systemów controllingu operacyjnego i systemów rachunku kosztów działań.
Program studiów:
Zasady rachunkowości finansowej; Podstawy rachunkowości zarządczej; Rachunkowość komputerowa; Kontrola i sprawozdawczość finansowa; Podstawy obsługi arkusza kalkulacyjnego; Systemy informatyczne zarządzania; Zarządzanie wiedzą w organizacji; Rachunek kosztów postulowanych; Budżetowanie operacyjne; Metody i techniki budżetowania operacyjnego; Wdrażanie systemów budżetowania operacyjnego; Systemy informatyczne controllingu; Rachunek kosztów działań; Projektowanie systemu rachunku kosztów działań.
Forma prowadzenia zajęć:
wykłady (50%),
ćwiczenia (20%),
warsztaty komputerowe (30%).
Obsada kadrowa
pracownicy Wydziału Zarządzania UTP.
praktycy posiadające wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu systemów controllingu, m.in. z Ośrodka Doradztwa i Treningu Kierowniczego w Gdańsku.
Forma i czas trwania
studia niestacjonarne, płatne,
dwa semestry (5 zjazdów w semestrze, zajęcia będą się odbywać w soboty i niedziele),
170 godzin zajęć dydaktycznych.
Zasady naboru
Przyjęcie na studia następuje na podstawie złożenia w wymaganym terminie kompletu dokumentów przy zachowaniu kolejności zgłoszeń oraz wniesienie opłaty wpisowej w wysokości 200 zł, która zostanie zaliczona na poczet opłaty za I semestr.
Wymagane dokumenty
oryginał/odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
podanie o przyjęcie na studia podyplomowe ( druk do pobrania ),