Bezpieczeństwo i Higiena Pracy - Studia Podyplomowe

Więcej informacji

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy - Studia Podyplomowe

  • Cele Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w służbach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zapoznanie słuchaczy z współczesnymi, nowoczesnymi narzędziami kształtowania warunków i środowiska pracy.
  • Profil słuchacza / wymogi Studia adresowane są do osób odpowiedzialnych w przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych za stan bhp i nadzorujących funkcjonowanie służb bezpieczeństwa i higieny pracy oraz do absolwentów szkół wyższych pragnących uzyskać nową specjalność zawodową.
  • Szczegółowe informacje REKRUTACJA NA STUDIA
    Zasady: w studiach podyplomowych mogą uczestniczyć osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych (studia magisterskie, inżynierskie, licencjackie), rekrutacja na studia odbywa się bez egzaminów wstępnych, o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, warunkiem przyjęcia na studia jest złożenie wymaganych dokumentów oraz dokonanie wpłaty wpisowej, zgłoszenia na studia można dokonywać w trybie on-line lub osobiście w Dziekanacie Studiów Podyplomowych WISBiOP.

    ORGANIZACJA STUDIÓW
    uruchomienie studiów podyplomowych zależy od liczby zgłoszeń /min. 25 osób/, w przypadku nie uruchomienia studiów z powodu braku wystarczającej liczby kandydatów osobom, które dokonały wpłaty wpisowego przysługuje zwrot pieniędzy w wysokości dokonanej wpłaty, rozpoczęcie zajęć nastąpi po zebraniu grupy słuchaczy, studia trwają dwa semestry, zajęcia odbywają się w formie dwudniowych zjazdów sobotnio-niedzielnych, zajęcia są organizowane w formie wykładów i ćwiczeń prowadzonych zarówno w formie tradycyjnej jak i przez Internet w systemie e-learning.

    WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW

    Warunkiem ukończenia studiów jest co najmniej: 80% frekwencja na zajęciach, uzyskanie zaliczenia wszystkich przedmiotów.
    Absolwenci otrzymują: świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, wg wzoru MENiS, wydane przez Wyższą Inżynierską Szkołę Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu, ozdobny DYPLOM UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, po spełnieniu dodatkowych wymagań certyfikat "Audytora wewnętrznego zakładowych systemów
    zarządzania BHP" lub "Audytora wewnętrznego oceny ryzyka zawodowego".

    RAMOWY PLAN STUDIÓW
    Materialne środowisko pracy
    Organizacja stanowiska pracy
    Bezpieczeństwo w obsłudze MiUT
    Obiekty budowlane i pomieszczenia pracy
    Ocena ryzyka zawodowego
    Prawna ochrona pracy
    Podstawy psychologii i socjologii pracy
    Wypadkoznawstwo
    System zarządzania bezpieczeństwem pracy
    Ochrona p. pożarowa i p. wybuchowa
    Pomoc przedmedyczna
    Dydaktyka w szkoleniu bhp
    Organizacja służby bhp
    Zarządzanie jakością
Więcej informacji

Inne informacje związane z bhp