Korzyści Wysokie tempo przemian w sektorze bankowym, będące efektem narastającej konkurencji, tak w skali krajowej, jak i międzynarodowej, wymaga od pracowników sektora bankowego nieustającej aktualizacji posiadanej wiedzy oraz poszerzania jej zakresu. Podyplomowe studia Bankowości i Innowacji Finansowych pomagają w zrozumieniu i opanowaniu tej niezbędnej dla bankowca wiedzy. Dodatkowo studia stanowią doskonałe forum wymiany doświadczeń zawodowych słuchaczy pracujących na co dzień w bankach.
Praktyczny charakter studiów Program studiów adresowany jest do pracowników banków, którzy nie studiowali bankowości, a są świadomi zapotrzebowania na wyspecjalizowaną kadrę zarówno w bankach, jak i w pionach finansowych przedsiębiorstw. Oferta skierowana jest także do kadry zarządzającej pionami finansowymi przedsiębiorstw i instytucji zainteresowanej efektywnym korzystaniem z szerokiego zakresu produktów i usług bankowych. Program studiów jest również szansą na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu bankowości przez osoby zainteresowane podjęciem pracy w tym sektorze. Program studiów obejmuje pełen zakres tematyki, której znajomość jest niezbędna wysoko wykwalifikowanemu pracownikowi bankowości. Omawiane zagadnienia dotyczą m.in. otoczenia ekonomicznego i monetarnego rynku europejskiego, polskiego systemu bankowego, innowacji produktowych i technologicznych oraz nowoczesnych systemów zarządzania bankami, doradztwa finansowego czy też mierników oceny działalności banku. Zajęcia mają w znacznym zakresie wymiar praktyczny. Ich program jest modyfikowany i dostosowywany do aktualnych potrzeb rynku. Walory poznawcze i atrakcyjność studiów podnosi duży udział zajęć z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych.
Kadra
Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego oraz praktycy bankowości z doświadczeniem dydaktycznym. Wykładowcy na tym kierunku to m.in.: dr Sławomir Antkiewicz, dr Mirosław Ciesielski, dr Janina Laudańska-Trynka, dr Stefan Olech, Dorota Dobrzyńska, Irena Ladko, Jolanta Replin, Wiesław Sędzicki.
Program
1. System bankowy. Organizacja i zarządzanie bankiem komercyjnym (18 godz.)
2. Produkty kredytowe (22 godz.)
3. Krajowe i zagraniczne operacje bankowe (20 godz.)
4. Standardy europejskie a polski system bankowy (6 godz.)
5. Produkty rynku pieniężnego i kapitałowego (20 godz.)
6. Rachunkowość bankowa (18 godz.)
7. Marketing bankowy (12 godz.)
8. Zarządzanie aktywami i pasywami bankowymi (20 godz.)
9. Controlling (26 godz.)
10. Innowacje w sektorze usług bankowych (14 godz.)
11. Skuteczna sprzedaż produktów bankowych warsztat (8 godz.)
12. Seminarium dyplomowe (8 godz.)
Szczegółowy program studiów
Forma zaliczenia:
- Test sprawdzający
- Praca dyplomowa
miesiące nauki: 9 liczba godzin 192 liczba zjazdów 10
Gwarancja jakości:
Kolejna dziesiąta już edycja studiów z zakresu bankowości to gwarancja sprawdzonej kadry dydaktycznej, skutecznych metod nauczania, doskonałych materiałów dydaktycznych i usatysfakcjonowanych absolwentów.